W niedzielę około godziny 13 doszło do protestu Polaków zatrudnionych w Austrii. Wyrażali sprzeciw wobec restrykcji w zakresie przekraczania granic. Protestujący wdarli się na teren polskiej ambasady w Wiedniu.

Do protestu polskich pracowników doszło w niedzielę około godziny 13 pod ambasadą Polski w Wiedniu – informuje portal „Wiadomości WP”. Domagali się oni spotkania z przedstawicielami ambasady i wydziału konsularnego, w celu zwrócenia uwagi na sytuacje pracowników, którzy nie mogą wrócić do kraju. Protest przebiegał bardzo burzliwie. W pewnym momencie protestujący wdarli się n teren polskiej ambasady. Interweniowała miejscowa policja – informuje portal „RMF24”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Uczestnicy protestu opuścili teren ambasady dopiero po interwencji austriackiej policji.

Protestujący – Polacy zatrudnieni w Austrii – domagali się zniesienia obowiązku odbywania dwutygodniowej kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy. Podkreślali, że aktualnie, nie mogą z tego powodu odwiedzać swoich rodzin.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Nagranie z protestu zostało opublikowane na Twitterze przez posłankę Koalicji Obywatelskiej Gabrielę Lenartowicz.

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat w związku z protestem.

„Potwierdzamy, że miało miejsce takie zdarzenie. Po interwencji miejscowej policji demonstranci opuścili teren ambasady” – poinformowała rzeczniczka MSZ Monika Szatyńska-Luft.

Potwierdziła także, że celem protestu był sprzeciw wobec restrykcji w poruszaniu się i przekraczaniu granic.

Zobacz także: Zakaz ruchu lotniczego na terenie Polski przedłużono do 23 maja

wiadomosci.wp.pl / rmf24.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz