Jak poinformowała w piątek Polska Agencja Prasowa, Jarosław Gowin wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego twierdzi, że wybory mogłyby zostać przeprowadzone za rok.

Zdaniem wicepremiera Gowina, odpowiednim czasem na przeprowadzenie wyborów byłaby wiosna – mówił w Radiu Plus. Zadeklarował także gotowość do przekonywania obozu rządzącego do odłożenia wyborów.

„Uczciwe postawienie sprawy przesunięcia wyborów prezydenckich w Polsce, to wybory za rok na wiosnę” – powiedział. „Jeśli opozycja zgodziłaby się na taki termin, przekonywałbym do niego Zjednoczoną Prawicę”.

Zdaniem Jarosława Gowina, nie ma w tej chwili w rządzie żadnych decyzji, które wskazywałyby na przesunięcie wyborów. Twierdzi również, że nie jest zwolennikiem jesiennego terminu.

Zobacz także: „Rz”: ponad połowa Polaków uważa, że rząd nie poradzi sobie organizacyjnie z koronawirusem [SONDAŻ]

„Dzisiaj mamy podejmować decyzję, że będziemy zmuszać Polaków do głosowania jesienią, kiedy być może sytuacja będzie znacznie trudniejsza niż obecnie?” – pytał prowadzącego rozmowę.

Stwierdził także, że jesienią rząd będzie skupiony na walce z gospodarczymi efektami pandemii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

O przesunięcie wyborów od dłuższego czasu apeluje jeden z kandydatów na prezydenta, Krzysztof Bosak

Polityk pytał, jak pogodzić wprowadzone dzisiaj przez rząd restrykcje z przygotowywaniem procesu wyborczego, w tym ze szkoleniami członków komisji wyborczych, które mają nastąpić w najbliższych tygodniach. „Widzimy tu oczywistą sprzeczność” – deklarował Bosak apelując, by „rząd przestał grać zdrowiem i życiem Polaków”.

Zdaniem Bosaka ze słów premiera wynika, że znaleźliśmy się w sytuacji nadzwyczajnej, w której zwykłe środki konstytucyjne nie wystarczają. Zaapelował o odsunięcie wyborów i „poważną rozmowę, jakie środki antykryzysowe zastosować”. W jego opinii środki te powinny umożliwiać działanie gospodarki, by ludzie mieli możliwość zarabiania.

Kresy.pl/PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz