W środę w Sejmie został przedstawiony obywatelski projekt ustawy Stop447, który miałby zabezpieczyć Polskę przed roszczeniami środowisk żydowskich do mienia bezspadkowego. Projekt przedstawiał prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości, jednak głos został mu zabrany przez marszałka Terleckiego.

W środę, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz przedstawiał w Sejmie obywatelski projekt ustawy „Stop447”. Miałaby ona zabezpieczać państwo polskie przed ewentualnymi roszczeniami środowisk żydowskich wobec mienia zniszczonego w trakcie II Wojny Światowej.

Zobacz też: W środę w Sejmie I czytanie obywatelskiego projekt ustawy STOP447. Krytyczne opinie BAS i KRS

Mimo uzgodnienia z wicemarszałkiem Terleckim z Prawa i Sprawiedliwości przedłużenia czasu na zreferowanie projektu, mikrofon prezesa Marszu Niepodległości został wyłączony.

„Pierwsza rzecz, o którą chciałbym prosić to wydłużenie przemówienia dlatego, że pięć minut w tak ważnej sprawie to jest kpina z obywateli, to jest kpina z tych wszystkich, którzy podpisali ten projekt” – prosił Bąkiewicz.

Zdaniem Roberta Bąkiewicz roszczenia środowisk żydowskich mogą być dla gospodarki równie katasrtrofalne jak przedłużająca się pandemia koronawirusa. „Ewentualna realizacja przez polski rząd bezpodstawnych roszczeń majątkowych wysnuwanych wobec naszego kraju oznaczałaby gospodarcze i społeczne trzęsienie ziemi” – przekazywał.

Jak przedstawiał podczas posiedzenia, środowiska żądające zwrotu równowartości bezspadkowego mienia szacują należną kwotę na trzysta miliardów dolarów.

„Przypomnijmy, że ta kwota odpowiada mniej więcej budżetowi wypłacanych przez pięć lat w Polsce rent i emerytur, czy budżetowi programu 500+ wypłacanego przez 31 lat” – informował prezes Marszu Niepodległości. „Odpowiada tak samo czternastokrotnemu kosztowi odbudowy Warszawy”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po stronie inicjatywy ustawodawczej opowiedział się między innymi prezes Ruchu Narodowego i jeden z założycieli stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Winnicki.

„Boicie się międzynarodowej nagonki środowisk żydowskich. Boicie się ataku i wybieracie hańbę. Tak jak w 2918 roku kiedy kastrowaliśćie ustawę o IPN, a wojnę i tak będziecie mieli” – przekazywał zdanie Konfederacji z mównicy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: STOP 447. Wielki protest Polaków w Warszawie, demonstracje za granicą [+VIDEO / +FOTO]

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz