Węgry: Jobbik chce referendum ws. kwot migrantów

Partia Jobbik zapowiedziała, że przedstawi propozycję zmiany konstytucji Węgier, by umożliwić przeprowadzenie referendum ws. narzucanego przez UE systemu obowiązkowego podziału kwot migrantów.

Zdaniem wiceszefa Jobbiku, Daniela Zsiga-Kárpáta, poprawka do konstytucji jest potrzebna, ponieważ międzynarodowe traktaty i decyzje Brukseli mogą stanowić prawną przeszkodę dla przeprowadzenia na Węgrzech referendum w tej sprawie. Argumentował, że dzięki wynikowi referendum rząd będzie miał silniejsze argumenty podczas dalszych negocjacji. Karpat zapewni, że jego partia w dalszym ciągu popiera zbieranie przez rządzący Fidesz podpisów przeciwko systemowi kwot. Dodaje jednak, że działania Fideszu są w jego ocenie niewystarczające.

Dailynewshungary.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz