Zadowolenie Węgrów z pracy premiera Viktora Orbana wzrosło. Aż 62 proc. respondentów ocenia pozytywnie działalność premiera Węgier – pokazują wyniki sondażu Instytutu Nezoepont.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Instytut Nezoepont pokazują, że aż 62 proc. respondentów pozytywnie ocenia działalność premiera Węgier Viktora Orbana – podała w środę Polska Agencja Prasowa (PAP).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4649.49 PLN    (21.13%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Sondaż został przeprowadzony w dniach 24-26 czerwca na próbie 1000 osób. Badanie pokazało, że odsetek ludzi niezadowolonych z pracy Orbana nie przekracza jednej trzeciej.

W poprzednich dwóch latach, zadowolenie z pracy szefa węgierskiego rządu deklarowało 50-52 proc. ankietowanych.

„Premier ewidentnie skorzystał pod względem politycznym na skutecznej walce z koronawirusem” – wskazuje Instytut Nezoepont podkreślając jednocześnie, że na Węgrzech działania mające na celu zwalczanie pandemii były skuteczniejsze niż w krajach Europy Zachodniej.

Badanie pokazało także, że liczba zwolenników premiera Viktora Orbana jest większa niż liczba osób popierających partię Fidesz. Partię rządzącą popiera bowiem 42 proc. badanych.

Zdaniem Instytutu Nezoepont w najbliższych wyborach parlamentarnych „dużo większe znaczenie będą miały osoby kandydatów na premiera niż popularność partii”. „Aby zwyciężyć, opozycja będzie musiała przeskoczyć dwie trudne przeszkody za jednym razem: znaleźć wspólnego kandydata na premiera i spowodować, że ludzie uwierzą, iż rządziłby on lepiej niż Orban” – podkreślono.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na Węgrzech epidemia koronawirusa wygasa. W kraju nie odnotowano masowych zgonów. Do tej pory potwierdzono łącznie  4155 przypadków zakażenia koronawirusem i 585 zgonów z powodu choroby COVID-19. Do tej pory wyzdrowiało 2700 osób.

Zobacz także: Szijjártó: los 150 tys. kresowych Węgrów jest dla nas ważniejszy niż geopolityka

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz