500 plus przysługuje również cudzoziemcom pracującym w Polsce.

Jak informuje „Gazeta Wrocławska”: „W stolicy Dolnego Śląska z programu 500 Plus korzysta ponad 31. tys. rodzin. Świadczenie wypłacane jest na ponad 41 tys. dzieci. W tym gronie są także obywatele Ukrainy, których w naszym regionie jest coraz więcej. Naszych sąsiadów zza wschodniej granicy na Dolny Śląsk przyciągają przede wszystkim atrakcyjne warunki pracy. Ukraińcy to najliczniejsza mniejszość narodowa we Wrocławiu. Szacuje się, że co dziesiąty mieszkaniec miasta to obywatel zza naszej wschodniej granicy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej obywateli Ukrainy na Dolny Śląsk przyjeżdża z rodzinami.”

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Dziennik podaje, że we Wrocławiu z 500 plus korzysta już około 300 ukraińskich rodzin. Świadczenie przysługuje tylko cudzoziemcom pracującym w Polsce i dlatego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu ma zamiar kontrolować i weryfikować informacje podawane przez obywateli innych państw.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / Gazeta Wrocławska

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. ProPatria
  ProPatria :

  W dotychczasowej polityce względem banderowskiej dziczy wszystkich polskojęzycznych (nie)rządów brak jest jednego z podstawowych instynktów: samozachowawczego. Finansują, sponsorują, utrzymują stepowe pomioty, których celem jest unicestwienie narodu polskiego i jego państwowości.. To już nie jest frajerstwo, imbecylizm czy kretynizm. To ZDRADA i ZBRODNIA PRZECIWKO WŁASNEMU NARODOWI !!!

  • ProPatria
   ProPatria :

   Ponadto, kieruję pytanie do nieudolnych pisiorków: program 500+ na na celu wspieranie dzietności Polaków czy banderowskiego motłochu ?? Z tego, co obserwuję to chyba ogarnięce manią banderofilii polskojęzyczne elyty totalnie pogubiły się w celu jaki przyświecał wdrożeniu tego programu i wypłacają komu tylko politycznie poprawnie popadnie..