500 plus przysługuje również cudzoziemcom pracującym w Polsce.

Jak informuje „Gazeta Wrocławska”: „W stolicy Dolnego Śląska z programu 500 Plus korzysta ponad 31. tys. rodzin. Świadczenie wypłacane jest na ponad 41 tys. dzieci. W tym gronie są także obywatele Ukrainy, których w naszym regionie jest coraz więcej. Naszych sąsiadów zza wschodniej granicy na Dolny Śląsk przyciągają przede wszystkim atrakcyjne warunki pracy. Ukraińcy to najliczniejsza mniejszość narodowa we Wrocławiu. Szacuje się, że co dziesiąty mieszkaniec miasta to obywatel zza naszej wschodniej granicy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej obywateli Ukrainy na Dolny Śląsk przyjeżdża z rodzinami.”

Dziennik podaje, że we Wrocławiu z 500 plus korzysta już około 300 ukraińskich rodzin. Świadczenie przysługuje tylko cudzoziemcom pracującym w Polsce i dlatego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu ma zamiar kontrolować i weryfikować informacje podawane przez obywateli innych państw.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / Gazeta Wrocławska

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. ProPatria
  ProPatria :

  W dotychczasowej polityce względem banderowskiej dziczy wszystkich polskojęzycznych (nie)rządów brak jest jednego z podstawowych instynktów: samozachowawczego. Finansują, sponsorują, utrzymują stepowe pomioty, których celem jest unicestwienie narodu polskiego i jego państwowości.. To już nie jest frajerstwo, imbecylizm czy kretynizm. To ZDRADA i ZBRODNIA PRZECIWKO WŁASNEMU NARODOWI !!!

  • ProPatria
   ProPatria :

   Ponadto, kieruję pytanie do nieudolnych pisiorków: program 500+ na na celu wspieranie dzietności Polaków czy banderowskiego motłochu ?? Z tego, co obserwuję to chyba ogarnięce manią banderofilii polskojęzyczne elyty totalnie pogubiły się w celu jaki przyświecał wdrożeniu tego programu i wypłacają komu tylko politycznie poprawnie popadnie..