GUS: W 2017 r. zanotowano 403 tys. urodzeń żywych

Główny Urząd Statystyczny podał dane wstępne na temat urodzeń żywych w 2017 roku.

GUS informuje: „Ze wstępnych danych wynika, że w 2017 r. zarejestrowano 403 tys. urodzeń żywych, tj.  o ok. 20 tys. więcej niż w poprzednim roku.Współczynnik urodzeń wzrósł o 0,6 pkt do 10,5‰. Więcej danych na ten temat dostępnych będzie w „Informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju w 2017 r.”, która upubliczniona zostanie 30 stycznia br. o godz. 10:00″.

Dane GUS skomentowała n Twitterze była premier Beata Szydło, za której kadencji wprowadzono sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości „Rodzina 500+”.

Według danych podanych przez GUS w grudniu, łącznie od od stycznia do października 2017 r. liczba urodzeń w Polsce 341,1 tys. dzieci. To o 21,5 tys. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rekordowa liczba urodzeń w 2017 roku

Kresy.pl / Twitter / GUS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz