Szef MSZ twierdzi, że jest w posiadaniu ekspertyz podważających legalność wyboru Donalda Tuska na drugą kadencję szefa RE.

Nie było głosowania nad Tuskiem. Zapytano, kto jest przeciw, nie było pytania kto jest za, kto się wstrzymał i tak dalej. Nie jest prawdą, że przegraliśmy 27:1, bo w tych 27 krajach nie zapytano, kto jest za i kto się wstrzymał od głosupowiedział w TVN24 Waszczykowski.

Waszczykowski nazwał wybór Tuska „pseudo głosowaniem” w którym panowały podwójne standardy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Waszczykowski: Poparcie dla Tuska zależy od jego zachowania

Będzie można wytłumaczyć, że doszło do fałszerstwa. Mamy dzisiaj ekspertyzy, że Tusk został wybrany w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego– zaznaczył Waszczykowski.

Waszczykowski zapowiedział, że wspomniane ekspertyzy będą przedstawione premier Beacie Szydło. Nie wykluczył również możliwości formalnego zakwestionowania wyboru Tuska.

Kresy.pl / RMF24.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mop
  mop :

  Czy doprawdy nikt nie wyciąga wniosków z historii? Czy ktokolwiek wierzy, że Niemcom nagle zaczęło zależeć na istnieniu suwerennego, niezależnego i bogatego sąsiada? Dzisiejsza unia to nowa kategoria wojny mająca na celu gospodarczy podbój mniejszych państw. Czyż nie symptomatyczny był rwetes, jaki podniósł się w Niemczech na wieść, iż w Polsce będziemy repolonizować media? Czyż doprawdy nikt nie wie, iż bez mała osiemdziesiąt siedem eurocentów z każdego euro dopłaty do polskiej gospodarki, trafia z powrotem do kasy niemieckich firm prowadzących inwestycje na terenie RP? Czy ktokolwiek wskaże choćby jeden polityczno-gospodarczy gest naszego sąsiada, który bezinteresownie wzmacnia pozycję Rzeczypospolitej w Europie? Czy druga wojna światowa jest już traktowana w kategoriach pradawnych bitew pod Cedynią czy Chocimiem? Czy wycięcie siedemnastu procent polskiej populacji po siedemdziesięciu latach, wybaczając można próbować wymazać?
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/deutschland-deutschland-uber-alles-2017-03

 2. malkontent
  malkontent :

  Prezes podobno rozpisał konkurs na najgłupszego przedstawiciela rządu. Wydawało się, że Antek Tworek ma pewne miejsce lidera a tu proszę konkurencja rośnie, Broszka ostro dogania, Szyszko nie odpuszcza, Płaszczak też nie ułomek a Waszczu wyraźnie wysforował sie w pogoń za Antkiem . Się dzieje heheheh . Ministerstwo Głupich Kroków Monty Pythona to dziecinna zabawka hehehe.
  https://www.youtube.com/watch?v=hsPY9s1vVSE