W poniedziałek lewicowi aktywiści, sprzeciwiający się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji, wyszli na ulice Warszawy i zaatakowali kościół pw. św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży. Kościoła bronili przedstawiciele środowiska narodowego. W kierunku obrońców kościoła poleciały petardy i butelki. Policja zachowywała się biernie.

W poniedziałek w Warszawie odbyły się kolejne manifestacje przeciwników wyroku Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji. Uczestnicy usiłowali szturmować kościół pw. św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży. Budynku świątyni bronili przedstawiciele środowiska narodowego, m.in. Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego, Rot Niepodległości, a także kibice. Uczestnicy proaborcyjnego wiecu rzucali w kierunku obrońców świątyni petardami i butelkami. Funkcjonariusze policji zachowywali się biernie.

„Właśnie manifestacja przeciwników Kościoła dotarła na Plac Trzech Krzyży. Niszczą napisami elewację zabytkowego kościoła św. Aleksandra. Policja nie reaguje, nie używa środków przymusu bezpośredniego” – napisał polityk Ruchu Narodowego i Konfederacji Krzysztof Bosak na Twitterze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Policja oddzieliła protestujących od osób broniących wejścia do świątyni. Kościoła bronili działacze środowisk narodowych oraz kibice. Uczestnicy proaborcyjnej manifestacji krzyczeli do nich: „Wypierd****”.

Obrońcy kościoła skarżyli się na bierność policji. Byli atakowani przy użyciu butelek i petard.

Uczestnicy proaborcyjnego wiecu zaatakowali także funkcjonariuszy policji. „Na Placu Trzech Krzyży zaatakowano funkcjonariuszy rzucając w nich różnymi przedmiotami. Wyraźnie podkreślaliśmy, że w takich przypadkach będziemy chronić naszych policjantów. Do tego celu w indywidualnych przypadkach wykorzystano między innymi gaz pieprzowy” – podała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kościół na placu Trzech Krzyży został obroniony. Uczestnicy proaborcyjnego wiecu rozeszli się późnym wieczorem.

„Szacunek dla obrońców świątyń. Niech PAN BÓG Was błogosławi” – napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

I ja dziękuję wszystkim działaczom Młodzieży Wszechpolskiej! Trudny czas, nieustannie stoicie pomiędzy lewacką dziczą a sacrum, podczas gdy większość udaje, że nie widzi. To duma stać na czele takiej organizacji” – napisał prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski. 

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na czwartkowym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny obradujący w pełnym składzie uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dopuszczające tzw. aborcję eugeniczną.

Zgodnie z wyrokiem, od którego zdania odrębne złożyli sędziowie Piotr Pszczółkowski i Leon Kieres, niezgodny z konstytucją jest artykuł ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, który dopuszczał aborcję w wypadku podejrzenia ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby nienarodzonego dziecka.

Wyrok Trybunału wywołał protesty środowisk proaborcyjnych, w czasie których, zwłaszcza w niedzielę, doszło do wielu aktów profanacji w świątyniach.

Zobacz także: „Wypier…ać”, „Jeb… PiS”, „Precz z Kościołem” – kolejne protesty przeciwko decyzji TK ws. aborcji eugenicznej [+VIDEO/+FOTO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W poniedziałek Młodzież Wszechpolska ogłosiła powstanie „Samoobrony Wiernych”.

„Jako Młodzież Wszechpolska, w momencie gdy dowiedzieliśmy o planach profanacji świątyń, momentalnie, zawiązaliśmy ‚Samoobronę Wiernych’, która działa w całej Polsce” – oświadczył w poniedziałek prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski. „Niech rozkwita sto kwiatów” – dodał.

twitter.com / facebook.com / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz