W poniedziałek do Sejmu trafił projekt ustawy w sprawie wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej, pod którym złożono 150 tys. podpisów – poinformował w poniedziałek Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

W lecie bieżącego roku zgłoszenie o rejestracji komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” wpłynęło do Sejmu. W październiku ruszyła oficjalna zbiórka podpisów. Do 28 grudnia udało się zgromadzić 150 tys. podpisów pod projektem mającym na celu ochronę praw polskich rodzin – poinformowała w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej Karolina Pawłowska z Instytutu Ordo Iuris.

“Polski Sejm będzie miał teraz obowiązek podjęcia dyskusji nad wypowiedzeniem Konwencji stambulskiej i zastąpieniem jej pozytywną alternatywą. Od decyzji polskiego parlamentu zależy dalszy los naszego państwa – czy wybierze drogę prawdy, ochrony fundamentalnych wartości i praw człowieka czy też pójdzie w stronę ideologicznej inżynierii społecznej, która już dziś przynosi na Zachodzie opłakane skutki. Decyzja ta wpłynie również na przyszłość Europy –szansą na odwrócenie negatywnych tendencji wymierzonych w rodzinę jest bowiem przyjęcie Konwencji o prawach rodziny, która w sposób wolny od ideologii i zakorzeniony w dziedzictwie praw człowieka chronić będzie podstawowych praw rodziny oraz wprowadzi skuteczne rozwiązania antyprzemocowe” – oświadczyła Pawłowska.

Instytut podkreśla, że komitet, w miejsce dokumentu o skrajnie ideologicznym charakterze, postuluje rozpoczęcie prac na międzynarodową Konwencją o prawach rodziny. Przyjęcie tego aktu pozwoli na ochronę autonomii rodziny przed zbyt daleko idącą ingerencją ze strony państwa. Zapewni też wprowadzenie skutecznych rozwiązań przeciwdziałających przemocy domowej.

Akcję zainicjował Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris wraz z  Chrześcijańskim Kongresem Społecznym. Włączyły się w nią liczne środowiska i organizacje prorodzinne, m.in. Młodzież Wszechpolska i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

“Dziś jest bardzo ważny dzień, dokumentujący istnienie silnej opinii publicznej, wspierającej prawa rodziny” – podkreślił w czasie konferencji prasowej Marek Jurek (Chrześcijański Kongres Społeczny).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Mam przyjemność mówić tutaj jako reprezentant młodzieży. Jako Młodzież Wszechpolska zebraliśmy 40 tys. podpisów. Problem młodzieży jest złożony. Z jednej strony młodzież jest narażona na ataki cywilizacyjne tej globalistycznej popkultury postmodernistycznej, z drugiej strony na ataki tej małej globalizacji, federacyjnej Unii Europejskiej albo traktatów międzynarodowych, m.in. takich traktatów jak tzw. konwencja stambulska, które wymuszają pewne rozwiązania, rozwiązania które są skrajnie niezgodne nie tylko z zasadami cywilizacyjnymi, lecz nawet po prostu ze zdrowym duchem młodego pokolenia” – oświadczył prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, zwana potocznie Konwencją Stambulską lub konwencją przemocową, pod płaszczykiem zwalczania przemocy wobec kobiet, promuje ideologię gender. Konwencja wprowadza rozgraniczenie pomiędzy płcią biologiczną (sex) a płcią społeczno-kulturową (gender) jako pierwszy dokument tej rangi.

Przypomnijmy, że konwencja została odrzucona w październiku przez parlament Słowacji.

ordoiuris.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply