Już ponad 3500 rosyjskich ochotników otrzymało szczepionkę Sputnik V przeciwko koronawirusowi w ramach badań postklinicznych – poinformował w piątek Tass. Badania przebiegają zgodnie z planem, powiedział dziennikarzom rosyjski minister zdrowia Michaił Muraszko.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass, rosyjski minister zdrowia ogłosił na konferencji prasowej, że ponad 3500 ochotników w Rosji zostało zaczepionych szczepionką Sputnik V na koronawirusa w ramach badań postklinicznych.

„Obecnie prowadzone są badania postkliniczne. Ponad 3500 pacjentów otrzymało tę szczepionkę. Wszystko przebiega normalnie” – powiedział podczas wizyty w Federalnym Centrum Badawczym Transplantologii i Sztucznych Narządów im. Szumakowa.

Ministerstwo Zdrowia Rosji poinformowało wcześniej, że wydało zgodę na wprowadzenie szczepionki Sputnik V do powszechnego obrotu.

Rosjanie już wcześniej poinformowali, że szczepionkę przyjęli czołowi politycy w kraju. “Pierwsza partia szczepionki dla profilaktyki przeciw nowej infekcji koronawirusowej “Gam-Covid-Wak” (Sputnik V) opracowanej przez NIC [Narodowy Instytut Badawczy] Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamalei Ministerstwa Zdrowia Rosji przeszła niezbędne doświadczenia co do jakości w laboratoriach Roszdrawnadzoru i została dopuszczona do obrotu społecznego” – podała w poniedziałek agencja informacyjna Interfax.

Szef Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich (RDIF) Kirił Dmitriew poinformował też na kanale telewizyjnym Rosja-24, że prowadzone są rozmowy z Republiką Korei w sprawie produkcji szczepionki Sputnik V na koronawirusa – poinformował Tass. Rozmowy mają być już w końcowej fazie.

„Negocjacje w sprawie produkcji szczepionek są na ostatnim etapie również z Koreą Południową” – powiedział.

Zobacz też: Minister zdrowia: Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna wiosną. Koszt – około 2 euro

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply