W poniedziałek o godzinie 9 prezydent Andrzej Duda spotka się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim oraz szefem KPRM Michałem Dworczykiem. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował w niedzielę Państwową Agencję Prasową, że spotkanie będzie dotyczyło koronawirusa.

Spychalski zaznaczył także, że około 9:30 planowana jest konferencja prasowa Andrzeja Dudy w związku z omawianą sprawą.

Zobacz także: Zakaz dużych zgromadzeń we Francji

W poniedziałek odbędzie się także dodatkowe posiedzenie Sejmu, na którym rząd przedstawi informacje dotyczące koronawirusa. Jak poinformował PAP, będą na nim omawiane kwestie związane m.in. z podjętymi dotychczas działaniami oraz dalszymi zamierzeniami. Z wnioskiem o zwołanie specjalnego posiedzenia Andrzej Duda zwrócił się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Jak informowaliśmy wcześniej, w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach pojawiła się choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w niedzielę, że w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 1 marca br. zanotowano 87 tys. 24 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 2979 zgonów. GIS odradza podróżowanie m.in. do Chin, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

pap / forsal.pl / kresy.pl

Zobacz także: Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa: żaden ze szpitali nie chciał mnie przyjąć

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply