W poniedziałek o godzinie 9 prezydent Andrzej Duda spotka się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim oraz szefem KPRM Michałem Dworczykiem. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował w niedzielę Państwową Agencję Prasową, że spotkanie będzie dotyczyło koronawirusa.

Spychalski zaznaczył także, że około 9:30 planowana jest konferencja prasowa Andrzeja Dudy w związku z omawianą sprawą.

Zobacz także: Zakaz dużych zgromadzeń we Francji

W poniedziałek odbędzie się także dodatkowe posiedzenie Sejmu, na którym rząd przedstawi informacje dotyczące koronawirusa. Jak poinformował PAP, będą na nim omawiane kwestie związane m.in. z podjętymi dotychczas działaniami oraz dalszymi zamierzeniami. Z wnioskiem o zwołanie specjalnego posiedzenia Andrzej Duda zwrócił się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy wcześniej, w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach pojawiła się choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w niedzielę, że w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 1 marca br. zanotowano 87 tys. 24 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 2979 zgonów. GIS odradza podróżowanie m.in. do Chin, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

pap / forsal.pl / kresy.pl

Zobacz także: Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa: żaden ze szpitali nie chciał mnie przyjąć
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz