Rodzina libijskiego przemytnika ludzi zabiła 30 imigrantów w zemście za jego śmierć, przekazał w czwartek uznany na arenie międzynarodowej rząd porozumienia narodowego – poinformowała Agencja Prasowa Reuters.

Jak poinformowała w czwartek Agencja Prasowa Reuters, trzydziestu imigrantów zostało zabitych przez rodzinę przemytnika ludzi w akcie zemsty za jego śmierć.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych libijskiego rządu jedności narodowej oświadczyło, że 26 mieszkańców Bangladeszu i czterech afrykańskich migrantów zginęło w mieście Mizda. Kolejnych 11 osób zostało ranionych, zostali oni zabrani do szpitala w Zintan.

Zobacz też: Libia: Ponad 400 imigrantów zatrzymanych podczas próby dostania się do Europy

„Właśnie dowiedzieliśmy się o tej tragedii i na bieżąco ją monitorujemy, aby uzyskać więcej szczegółów i zapewnić pomoc osobom, które przeżyły” – przekazała Safa Msehli, rzeczniczka Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w Libii.

Libia od dawna jest miejscem docelowym dla migrantów ze względu na gospodarkę finansowaną z ropy naftowej, ale jest także ważnym punktem orientacyjnym dla osób próbujących dotrzeć do Europy przez Morze Śródziemne.

Zobacz też: Rosja wezwała do zawieszenia broni w Libii

Przedstawiciele rządu w Bangladeszu poinformowali, że próbują nawiązać kontakt ze swoją misją dyplomatyczną w Trypolisie. „Próbujemy skontaktować się z doradcą do spraw pracy w Libii, aby uzyskać szczegółowe informacje. Wygląda na to, że ofiary zostały porwane przed zabójstwem” – przekazał sekretarz Nasreen Jahan z ministerstwa spraw socjalnych oraz z ministerstwa do spraw emigrantów w rozmowie z Dhaka Tribune.

Zobacz też: Władze Turcji ostrzegają przed szkodzeniem ich interesom w Libii

Kresy.pl/Reuters/Dhaka Tribune

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply