W Berehowie na Zakarpaciu niszczono samochody na węgierskich rejestracjach

W nocy z 16 marca w pobliżu ośrodka sportowego „Zakarpacie” wybito szyby w dziewięciu samochodach na węgierskich rejestracjach.

Zaatakowano wyłącznie samochody z węgierskimi tablicami rejestracyjnymi. Auta na ukraińskimi numerach, zaparkowane w pobliżu, pozostały nienaruszone.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Zawiadomienie o zdarzeniu złożono dzisiaj o 6.47 rano od lokalnego mieszkańca. Zgłaszający zauważył siedem uszkodzonych samochodów, w których zostały rozbite szyby. Policja pojawiła się na miejscu zdarzenia i obecnie prowadzona jest kwalifikacja prawna czynu – poinformował przedstawiciel zakarpackiej policji.

ZOBACZ TAKŻE: Węgry odradzają wyjazdy na Zakarpacie – ukraińscy nacjonaliści będą maszerować w Użhorodzie

Ukraińskie media stwierdziły, że incydent ten wygląda na prowokację, o której w ostatnich dniach zostali ostrzeżeni funkcjonariusze organów ścigania.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie doszło do dwóch ataków na budynek Towarzystwa Kultury Węgierskiej w Użgorodzie na Zakarpaciu. 4 lutego napastnicy zaatakowali budowlę koktajlem Mołotowa, o co Ukraińcy oskarżyli dwóch Polaków. 27 lutego z kolei przy oknie budynku eksplodowały bomby domowej roboty. O atak ten oskarżono trzech Ukraińców, którzy zostali już zatrzymani.

Szef Zakarpackiej Obwodowej Administracji Państwowej Giennadij Moskal oświadczył, że organizator ataku na budynek Towarzystwa Kultury węgierskiej na Zakarpaciu (TUKZ) w Użgorodzie działał na zlecenie FSB i jest poszukiwany.

Kresy.pl / eurointegration.com.ua

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz