W ubiegłym tygodniu Donald Trump miał mówić o założeniu własnej partii politycznej. Miał także informować o swoich zamiarach kilka osób z najbliższego otoczenia politycznego – wynika z informacji „The Wall Street Journal”. Ustępujący prezydent deklarował też, że chciałby aby jego ugrupowanie nazywało się „Partia Patriotów”.

Nie jest jasne, jak poważnie Trump traktuje pomysł założenia własnej partii, co wymagałoby znacznej inwestycji czasu i środków. Prezydent ma dużą bazę zwolenników, a wielu z nich nie stanowią osoby mocno zaangażowane i lojalne względem Partii Republikańskiej – napisał w środę „The Wall Street Journal”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W Stanach Zjednoczonych istotne znaczenie mają dwie partie polityczne – Partia Republikańska i Partia Demokratyczna. Ugrupowania inne niż dwa wspomniane zwykle nie zdobywały wystarczającego poparcia, by odegrać ważną rolę i zwyciężyć w krajowych wyborach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: USA: Trump ogłosił 22 stycznia narodowym dniem świętości życia ludzkiego

Ewentualne założenie partii przez Donalda Trumpa spotkałoby się prawdopodobnie z silnym sprzeciwem ze strony przedstawicieli republikanów, którzy straciliby część elektoratu.

Przypomnijmy, że przeprowadzone w dniach 8-12 stycznia badanie Pew Research Center wykazało, że Donald Trump opuszcza Biały Dom z poparciem rzędu 29 proc. (spadek o 9 punktów procentowych od sierpnia).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

20 stycznia to ostatni dzień urzędowania Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych.

W ostatnim dniu swojego urzędowania, prezydent USA Donald Trump ułaskawił 73 osoby, a 70 złagodził wyroki. Na liście ułaskawionych jest m.in. jego dawny doradca, Steve Bannon.

wsj.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz