W ubiegłym tygodniu chrześcijański uniwersytet Cairn, który leży na przedmieściach Filadelfii ogłosił, że zamyka wydział Opieka Społeczna. Powodem jest narzucanie mu przez rządową agencję akredytującą (Rada ds. Nauczania Opieki Społecznej) poglądów i języka dotyczących płciowości i transpłciowosci, których nie może zaakceptować – poinformowała Katolicka Agencja Informacyjna (KAI) w niedzielę. Uniwersytet jest prowadzony przez ewangelikalnych protestantów.

Wydział Opieka Społeczna cieszył się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Rada ds. Nauczania, która ma promować wiedzę i przygotowanie do działań w społeczeństwie, ustaliła „teorie i założenia interdyscyplinarne nie pasujące do naszego biblijnego rozumienia, kim jest człowiek, czym jest natura ludzka i czym jest świat” – podkreślił rektor uczelni Todd Williams.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Podkreślił, że zadaniem chrześcijańskiej uczelni jest przygotowanie do służby Bogu, a także zapewnienie odpowiedniego wyksztalcenia i kształtowanie charakteru.

Wyjaśnił, że sposób działania uczelni jako instytucji ewangelikalnej opiera się na wierze. Odrzucił wszelkie oskarżenia o „rasizm” i „dyskryminację”.

Prywatny chrześcijański Uniwersytet Cairn został założony w 1913 roku. Początkowo nosił nazwę Filadelfijski Instytut Biblijny. Aktualnie kształci się na nim ponad 1500 studentów na 6 wydziałach: teologii, sztuk i nauk wyzwolonych, biznesu, edukacji, muzyki i – dotychczas – opieki społecznej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Postulaty ruchu LGBT priorytetem polityki zagranicznej USA

Przypomnijmy, że w kwietniu bieżącego roku na naszym kanale ukazała się rozmowa z profesorem Michałem Łuczewskim z Uniwersytetu Warszawskiego. Dotyczyła ona między innymi cenzury i poprawności politycznej w sferze szkolnictwa wyższego, także w Polsce.

Zobacz także: Socjolog z UW: LGBT to nowa religia. Liberalne elity tworzą totemy, wokół których się jednoczą

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W marcu bieżącego roku profesor Ewa Budzyńska została ukarana naganą po skardze studentów, którym nie spodobały się wygłoszone przez nią podczas jednego z wykładów tezy. Komisja Dyscyplinarna Uniwersytetu Śląskiego postanowiła ukarać naganą prof. Ewę Budzyńską. Orzeczenie nie było jednomyślne, zdanie odrębne złożył jeden z członków Komisji. Studenci oskarżyli ją o „homofobię” i „antysemityzm”.

Zobacz także: Partner Biedronia chce wyroków więzienia za homofobię

ekai.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz