Polityk partii Wiosna Krzysztof Śmiszek zapowiada działania na rzecz wprowadzenia kar więzienia za zachowania, które określił mianem „homofobii”.

Działacz Wiosny, a prywatnie partner życiowy szefa tej partii Robert Biedronia, Krzysztof Śmiszek domaga się kar za zachowania kwalifikowane jako „homofobia”. W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Śmiszek powiedział w imieniu swojej partii – „Wprowadzimy takie przepisy, że każdy homofob, który żeruje na najniższych instynktach i zagraża bezpieczeństwu osób LGBT, zostanie ukarany, z więzieniem włącznie. Niezależny sąd i niezależna prokuratura będą mogły wszczynać postępowania karne przeciwko homofobom”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Śmiszek proponuje też zorganizowanie w Sejmie grupę posłów homoseksualnych. „W Sejmie mamy gejów i lesbijki. Byłbym przeszczęśliwy, gdyby wzorem Parlamentu Europejskiego powołać u nas koło posłów LGBT i ich przyjaciół” – powiedział polityk Wiosny. Śmiszek wskazywał też na efekty ewentualnego wejścia swojej partii do polskiego parlamentu – „Będą musieli siedzieć w tym samym studiu, przy jednym stole i jednocześnie robić swoją obrzydliwą, nienawistną politykę. I w efekcie trudniej im będzie powiedzieć tak jak Korwin jeszcze parę lat temu, że jemu się słowo »gej« kojarzy tylko z innym słowem na »g«” – powiedział odnosząc się do polityków prawicy.

Wiosna powołana przez Robert Biedronia otrzymała w ostatnim sondażu poparcie 7%.

Czytaj także: Politico o Biedroniu: Chłodna wiosna polskiego Macrona

dorzeczy.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz