Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Ukraiński aktywista Serhij Sternenko twierdzi, że dowódcy brygad otrzymali polecenie nagrania wystąpień popierających głównodowodzącego Ołeksandra Syrskiego. Informacje te potwierdziły „Ukraińskiej Prawdzie” anonimowe źródła w Siłach Zbrojnych Ukrainy. (more…)
Sąd w Brazylii skazał małżeństwo na 50 dni więzienia za „zaniedbanie intelektualne” córek uczonych w domu. Według ADF International sąd zarzucił rodzicom m.in. brak zatwierdzonego przez państwo programu dotyczącego „gender i edukacji seksualnej” oraz „tolerancji i różnorodności”. (more…)
Ruch jemeńskich szyitów-zajdytów ogłosił w poniedziałek rozpoczęcie blokady Arabii Saudysjkiej. Grozi atakowanie statków zmierzających do portów tego państwa.
Rzecznik sił zbrojnych kierowanych przez Ansarullah, gen. Jahja Sari ogłosił morską blokadę Arabii Saudyjskiej, jako odwet za bombardowanie lotniska w stolicy Jemenu - Sanie, jakie miało miejsce równo tydzień temu. Sari zauważył, że Saudowie próbują prowadzić blokadę terytorium kontrolowanego przez jego ruch od 12 lat określając ją jako "niesprawiedliwą", jak zacytował portal Al Mayadeen. Blokada ma być realizowana przez Ansarullah "wszelkimi środkami".
Sari mówił o "zbrodniczym wrogu" i prawie "naszego wspaniałego narodu do odpowiedzenia blokadą na blokadę i kompleksowej eskalacji".
Gdy łódź chińskiej straży przybrzeżnej zbliżyła się do wraku zatopionego przez Filipińczyków w celu ustanowienia stałego posterunku na spornych wodach morskich doszło do starcia.
Incydent miał miejsce w pobliżu wraku amerykańskiego okrętu desantowego BRP Sierra Madre, który filipińskie siły zbrojne uczyniły swoją bazą na mieliźnie będącej częścią Wysp Spratly, archipelagu na Morzu Południowochińskim będącym przedmiotem sporu terytorialnego między ChRL a Filipinami. Jak twierdzą te ostatnie w poniedziałek ku wrakowi podpłynęła łódź motorowa będąca częścią zespołu okrętu chińskiej straży przybrzeżnej i zaatakowała żołnierzy filipińskiej marynarki wojennej na pontonie.
Starcie miało postać okładania się drągami i wiosłami. Według Manili w starciu tym ranny został jeden filipiński marynarz a jego pontonowa łódź została uszkodzona, jak zrelacjonowała agencja informacyjna Associated Press.
Dostawy azerskiego gazu do Niemiec mają w przyszłym roku osiągnąć 2 mld metrów sześciennych. Berlin chce w ten sposób ograniczać zależność od surowców z Rosji, a Baku zabiega o rozszerzenie współpracy energetycznej, handlowej i transportowej. Ważnym elementem porozumienia jest także rozwój Środkowego Korytarza łączącego Chiny z Europą.
We wtorek w Berlinie prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew rozpoczął pierwszą wizytę państwową w Niemczech, podczas której podpisał z kanclerzem Friedrichem Merzem deklarację o strategicznym partnerstwie, rozszerzając współpracę obu państw w energetyce, handlu, transporcie i nowych technologiach.
Alijew przeprowadził najpierw dwustronne rozmowy z Merzem, a następnie uczestniczył w szerszym spotkaniu z udziałem ministrów niemieckiego rządu. Wizycie towarzyszyło wspólne forum biznesowe.
Naukowcy wykazali, że larwy drewnojada Zophobas morio, sprzedawane powszechnie jako pokarm dla gadów, ptaków i innych zwierząt, mogą służyć do szybkiego i stosunkowo bezpiecznego oczyszczania szkieletów przeznaczonych do muzealnych kolekcji.
Wyniki badań opublikowano 1 lipca w czasopiśmie naukowym „PLOS One”.
Larwy usuwają mięśnie, skórę i inne tkanki miękkie, docierając również do trudno dostępnych zagłębień czaszki. W zależności od rozmiarów preparatu proces trwał od kilku godzin do kilku dni. To o wiele krócej niż trwają standardowe procedury preparacji.
To jest mocne ,przedstawiciel kraju ,który szkolił i uzbrajał ludzi walczących po stronie kalifatu
,a poprzez działania Turcji i Arabii Saudyjskiej nadal to robi uważa słuchaczy za totalnie pozbawionych wolnej woli i gotowych zaakceptować kompletne idiotyzmy.
tagore
Faktycznie mocne. Dodam, że charakterystyczny w tym bełkocie jest również brak motywów i związków przyczynowo-skutkowych. Asad w wizji Kerrego podcina gałąź na której siedzi: wyżyna miasta ze sprzyjającą sobie ludnością, niszczy infrastrukturę kraju którym włada, niszczy własne samoloty bojowe uziemione w okrążonych bazach itd. Odlot. Coś cicho natomiast o Izraelu. Izrael ma żywotny motyw w osłabieniu sąsiada z którym formalnie od kilkudziesięciu lat prowadzi wojnę. Wielu Żydów z radością wypowiadało się o katastrofie w Syrii. Zacytuję najnowszą zasłyszaną wypowiedź: “Zetrzeć Syrię z powierzchni ziemi i zabijać Syryjczyków a zwłaszcza kobiety bo one rodzą syryjskich żołnierzy.Tak będzie bezpieczniej dla Izraela”. Muszę przyznać, że nienagłaśniane, ale świadomie nagrane (tzn. są dowody materialne) opinie Żydów nt. sposobu prowadzenia wojny, podejścia do ostatecznego rozwiązania chrześcijaństwa, białej rasy, gojów generalnie – są STRASZNE zważywszy, że nie są to grupki ekstremistów bez znaczenia, ale elity świata.
Ma tupet piep…y sponsor terrorystów
Aż wierzyć mi się nie chce, że polski dopalacz “Mocarz” dotarł do najwyższych władz USA. Brawo Polacy! Tak trzymać!.
Tak, zgadza się bardzo mocne. Wilki oskarżyły króliki o wspieranie lisów 🙂 La Fontaine miał by świetny temat na kolejna bajkę.
Idiotyzm Kerry’ego sięga zenitu.
INFO ALE NIE DLA RUSOFOBÓW !!!
Rosyjski prezydent powołując się na dane rosyjskiego wywiadu oznajmił, że pieniądze dla terrorystycznego kalifatu płynęły także z niektórych państw G-20.
W czasie konferencji grupy 20 najpotężniejszych państw świata Putin mówił dziennikarzom: “Mam przykłady bazujące na naszych danych, finansowania różnych oddziałów Państwa Islamskiego przez osoby prywatne. Te pieniądze, jak ustaliliśmy, pochodzą z 40 krajów i niektórzy członkowi G-20 są wśród nich”.
Rosyjski prezydent mówił również o czarnym rynku ropy naftowej na której zarabia terrorystyczny kalifat. Putin oświadczył, że demonstrował innym przywódcom G-20 zdjęcia satelitarne konwojów cystern przewożących ropę dla ISIS, które liczyły sobie 4-5 kilometrów.