Prezydent USA Donald Trump ogłosił w poniedziałek zamiar nominowania weterana armii USA, pułkownika w stanie spoczynku Douglasa Macgregora na stanowisko ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech. Płk Macgregor wielokrotnie udzielał komentarzy portalowi Kresy.pl.

W poniedziałek prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił zamiar nominowania emerytowanego pułkownika amerykańskiej armii Douglasa Macgregora na stanowisko ambasador USA w Niemczech – poinformował Biały Dom.

Jak pisaliśmy, w kwietniu bieżącego roku Douglas Macgregor był jednym z dwóch kandydatów do objęcia stanowiska wiceszefa Pentagonu ds. polityki.

Przypomnijmy też, że w ubiegłym roku płk Macgregor był jednym z głównych kandydatów na nowego doradcę Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego.

Douglas Macgregor jest emerytowanym pułkownikiem armii Stanów Zjednoczonych, planistą wojskowym oraz założycielem firmy konsultingowej Burke-Macgregor Group LLC. Bardzo często występuje w mediach w roli eksperta od spraw związanych z polityką bezpieczeństwa i obronności. Materiały jego autorstwa, dotyczące spraw wojskowych, wywarły duży wpływ na kierunki transformacji sił lądowych Stanów Zjednoczonych, NATO oraz Sił Obronnych Izraela.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Warto zaznaczyć, że portal Kresy.pl jako pierwszy w Polsce dostrzegł postać płk Macgregora, zamieszczając zarówno teksty na jego temat, jak i komentarze, których udzielał specjalnie nam.

PRZECZYTAJ: Płk Macgregor dla portalu Kresy.pl: Trump musi oczyścić Departament Obrony i swój personel

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Płk Macgregor dla portalu Kresy.pl: Trump nie chce zmiany reżimu w Syrii

ZOBACZ: Donald Trump wie, że nadszedł kres amerykańskiego imperium

whitehouse.gov / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply