Donald Tusk, Martin Schulz i Jean Claude Juncker wydali wspólne oświadczenie, w którym wzywają Wielką Brytanię do jak najszybszego opuszczenia Unii.

Tekst wspólnego wystąpienia szefów Europarlamentu, Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej pojawił się na oficjalnej stronie tej ostatniej.

Można się z nim zapoznać tutaj.

W liście autorzy przyznają, że są zawiedzeni wynikiem referendum jednak szanują go. Autorzy wezwali rząd Wielkiej Brytanii do jak najszybszego wprowadzenia decyzji w życiu poprzez zastosowanie artykułu 50 Traktatu o Unii Europejskiej.

KRESY.PL

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. cyna
  cyna :

  Klasyczne jebnięcie focha inaczej nie da się wyjaśnić tak głupiego apelu. Mam nadzieje że nasi rządzący wyciągnął wnioski z postępowania tuska i nie poprą go na drugą kadencję. Ten człowiek nawet przy czyszczeniu kominów się nie sprawdzał.

   • cyna
    cyna :

    Popieranie tego zdrajcy i sprzedawczyka to okazanie słabości, miejscem tuska jest więzienie w Polsce w przywięziennym zakładzie pracy. Jeśli PiS poprze tego zdrajce to będzie jawny dowód na to że boi sie reakcji opozycji i nieprzyjaciół za granicą. Silna partia działa i nie ogląda się na ujadanie piesków, a w sprawach kryminalnych nie powinno być żadnego zmiłuj. Albo PiS będzie działać albo rozmieni sie na drobne i przeminie a alternatywa jest mglista lub przerażająca.

   • cyna
    cyna :

    Jeszcze jedno, wiadomym jest że tusk zamieszany jest w wiele afer jeśli mu odpuszczą dla dobrych reakcji z brukselą to tak jakby pokazali że jest bez winy, kto wtedy powstrzyma tuska przed objęciem kraju we władanie gdy postanowi wrócic i walczyć w wyborach? Taki maż bez skazy i europejski polityk który tyle zrobił dobrego dla kraju że nawet znienawidzona opozycja go wspierała dgy doszła do władzy. Ten precedens będzie tragiczny w skutkach.

 2. krisss
  krisss :

  Jednak część niemieckich mediów widzi nowe możliwości dla Niemiec, które pojawią się po opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię. Część niemieckich gazet po cichu wspomina, że Brexit jest realną szansą np. dla Frankfurtu nad Menem, aby stał się być może nawet stolicą finansową Europy. Lewicowe niemieckie media już bez ogródek piszą, że Unii będzie dużo lepiej bez Brytyjczyków. „Brexit będzie dobrym rozwiązaniem dla UE, być może jest to nawet ostatnia szansa, aby wprowadzić reformy i uchronić się przed technokracją unijną” – czytamy w niemieckim „Tageszeitung”.

  Z kolei bawarski „Merkur” jest zdania, że nawet niemiecka giełda może odnieść korzyści z Brexitu. Natomiast „Fokus” ocenia, że po Brexicie gospodarka amerykańska zacznie bardziej interesować się Niemcami jako krajem stabilnym i przewidywalnym, co także będzie korzystnym rozwiązaniem. „Deutsche Welle” widzi także inne korzyści wynikające z ewentualnego Brexitu, do których zalicza m.in.: możliwość szybszego stworzenia europejskiej (bez udziału NATO) armii, o co walczy Berlin, a czemu sprzeciwia się Londyn, jako zbędnej konkurencji dla Paktu Północnoatlantyckiego; ponadto redakcja sugeruje, że po Brytyjczykach zwolni się dużo miejsc pracy w Parlamencie Europejskim, w Komisji Europejskiej oraz w innych unijnych urzędach i organizacjach. „Ponadto wreszcie znikną z PE wyjątkowo wrogo nastawieni do Unii europarlamentarzyści brytyjscy” – cieszy się „Deutsche Welle”.

  • tutejszym
   tutejszym :

   Granie Nieniec na wymuszenie opuszczenia UE przez GB odbywało się od kilku lat. GB przeszkadzała w procesie tworzenia UE pod przewodnictwem i hegemonią niemiecką. Akcja likwidacji państw narodowych zostanie chyba zintensyfikowana. Zdrajcy z PO oraz Tusk są gotowi na wspieranie takiego procesu. PIS jest postrzegamy jako główny przeciwnik tych zamierzeń. Kaczyński pokazał wała Brukseli. Zobaczymy co dalej.

 3. zefir
  zefir :

  Skuteczny Brexit to porażka,wręcz klęska i kompromitacja nieudolnej i błędnej polityki zarządzania UE przez tych trzech pasożytniczych kogutów z judeojunijnego samozwańczego kierownictwa Unii.Winni być w trybie odwrotnym,dyscyplinarnie wywaleni na bruk by dalej nie szkodzić swym lewactwem,multikulturalizmem,poprawnościowym tumiwisizmem,poddaństwem choremu ciapackiemu miłosierdziu,niszczeniem europejskich i narodowych wartości i skundleniem wobec woli JudeoHegemona tej planety.