Szef ukraińskiej dyplomacji ostrzega przed niebezpieczeństwami z jakimi ma być związane kupowanie gazu od Rosji.

Klimkin napisał we wtorek na Facebooku, że w podczas wizyty w Niemczech miał poczucie, że znajduje się w gronie przyjaciół. Dodał: Będąc tam rozumiesz, że coraz więcej ludzi w Niemczech uświadamia sobie, że kupowanie gazu od przestępców jest pułapką dla UE i ogólnie – jest niemoralne.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

731 PLN    (3.32%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W Niemczech są tacy, którzy boją się Rosji, chcą ją ze sobą związać i jeszcze na tym zarobić. Ktoś nawet mówi, że w czasach zimnej wojny Niemcy kupowały gaz od ZSRR i sprzyjało to stabilizacji Europy. Bardzo się mylą, bo nawet ZSRR nie zajmował terytoriów innych państw, jak robi to dziś Rosja – napisał szef ukraińskiej dyplomacji.

ZOBACZ TAKŻE: Gazprom nie zamierza całkowicie rezygnować z tranzytu gazu przez Ukrainę

Musimy pomóc tym pierwszym, tym, którzy doskonale rozumieją, że Rosja wykorzystuje gaz nie tylko jako broń polityczną, ale jako źródło finansowania swojej wojny hybrydowej przeciwko cywilizowanemu światu. Musimy pomóc sobie i pomóc Europie – twierdzi Pawło Klimkin.

We wtorek kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas wspólnej konferencji prasowej z Poroszenką powiedziała, że Ukraina powinna pozostać państwem tranzytowym gazu z Rosji. Oświadczenie to padło po rozmowach z Poroszenką dotyczących budowy rurociągu Nord Stream 2.

Omówiliśmy ten temat bardzo szczegółowo i bardzo uważnie wysłuchaliśmy wątpliwości ukraińskiej strony. Wczoraj, podczas rozmowy telefonicznej z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem mówiłam, że nie może być tak, że przez Nord Stream 2 Ukraina praktycznie nie będzie więcej miała żadnego znaczenia jako kraj tranzytowy gazu – oświadczyła Merkel.

Niemiecka kanclerz dodała: Dla Ukrainy ma to znaczenie strategiczne i dlatego podkreśliłam, że p1rojekt Nord Stream 2 wymaga jednoznacznego wyjaśnienia, jak będzie wyglądała sytuacja z ukraińskim tranzytem. Jak widzicie, jest to nie tylko projekt gospodarczy, lecz i polityczny i nadal będziemy pozostawać w kontakcie i wymieniać się poglądami na ten temat.

Kresy.pl / interia.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. milon
    milon :

    Niemcy poklepały głupców z banderstanu po pleckach i dodały nie martwcie się wszystko będzie dobrze krzywda wam się nie stanie a z drugiej strony buduje gazociąg który całkowicie odetnie ukry od ruskiego gazu , sami widzicie banderowcy gdzie wasze kochane niemcy was mają – zobrazuję wam to głęboko w dupie wasi ministrowie najpierw was okradają a później myślą że coś w sprawie NS2 wywalczą dla was sprawa jest już zamknięta jak tylko ten gazociąg powstanie będziecie kupować gaz z zachodu i nie liczcie że za cenę taką jak od rosji nikt waszego faszystowskiego pseudo państewka w nieskończoność dotował nie będzie europa ma już waszych wybryków dość zostanie w swoim szambie sami i nie mydlcie sobie oczu wypowiedziami waszych polityków że bez ukrainy nie ma polski tu was zaskoczę bez was zawsze był jest i będzie bo was jeszcze do połowy lat 90 – tych nie było