Kierujący Ruchem Narodowym poseł niezależny, Robert Winnicki odniósł się z sejmowej trybuny do słów szefa polskiej dyplomacji Jacka Czaputowicza o tym, że Polska przyjęła imigrantów.

W czasie swojej ubiegłotygodniowej wizyty we Francji minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że “przyjęliśmy 2700 migrantów przysłanych przez Europę Zachodnią”. Wypowiedź cytował francuski dziennik “Le Figaro”, a za nim Polska Agencja Prasowa.

W czasie dzisiejszego posiedzenia Sejmu poseł niezależny, Robert Winnicki domagał się z trybuny sejmowej specjalnej przerwy i zebrania Konwentu Seniorów, aby ten uchwalił wezwanie szefa dyplomacji przez oblicze parlamentu. “Trzeba pilnie zareagować” – powiedział lider Ruchu Narodowego domagając się wyjaśnień ministra Czaputowicza. Winnicki zauważył przy tym, że mieszkańcy Warszawy “sygnalizują wzrastającą liczbę imigrantów spoza Europy”. “Uważam, że jest to bulwersujące i że pan minister Czaputowicz powinien w trybie pilnym zostać wezwany do Sejmu na złożenie wyjaśnień w związku z tym wywiadem” – postulował narodowiec.

Winnicki uznał, że w wypowiedziach Czaputowicza znalazły się także inne “wstrząsające rzeczy”, które “domagają się wyjaśnienia”. Ocenił, że są one sprzeczne z tym “co deklaruje rząd” Mateusza Morawieckiego.

 

twitter.com/RuchNarodowy/Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    PiS-dzielczy rząd polskością politycznie pogrywa,Polaków bezczelnie i świadomie oszukuje,gdy 2700 islamskich imigrantów,odrzutów Europy Zachodniej do Polski potajemnie i zdradziecko przyjmuje.Chwała posłowi Winnickiemu za to,że informacje Ciaputowicza w Sejmie obnaża i weryfikuje.