Kierujący Ruchem Narodowym poseł niezależny, Robert Winnicki odniósł się z sejmowej trybuny do słów szefa polskiej dyplomacji Jacka Czaputowicza o tym, że Polska przyjęła imigrantów.

W czasie swojej ubiegłotygodniowej wizyty we Francji minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że „przyjęliśmy 2700 migrantów przysłanych przez Europę Zachodnią”. Wypowiedź cytował francuski dziennik „Le Figaro”, a za nim Polska Agencja Prasowa.

W czasie dzisiejszego posiedzenia Sejmu poseł niezależny, Robert Winnicki domagał się z trybuny sejmowej specjalnej przerwy i zebrania Konwentu Seniorów, aby ten uchwalił wezwanie szefa dyplomacji przez oblicze parlamentu. „Trzeba pilnie zareagować” – powiedział lider Ruchu Narodowego domagając się wyjaśnień ministra Czaputowicza. Winnicki zauważył przy tym, że mieszkańcy Warszawy „sygnalizują wzrastającą liczbę imigrantów spoza Europy”. „Uważam, że jest to bulwersujące i że pan minister Czaputowicz powinien w trybie pilnym zostać wezwany do Sejmu na złożenie wyjaśnień w związku z tym wywiadem” – postulował narodowiec.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Winnicki uznał, że w wypowiedziach Czaputowicza znalazły się także inne „wstrząsające rzeczy”, które „domagają się wyjaśnienia”. Ocenił, że są one sprzeczne z tym „co deklaruje rząd” Mateusza Morawieckiego.

 

twitter.com/RuchNarodowy/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    PiS-dzielczy rząd polskością politycznie pogrywa,Polaków bezczelnie i świadomie oszukuje,gdy 2700 islamskich imigrantów,odrzutów Europy Zachodniej do Polski potajemnie i zdradziecko przyjmuje.Chwała posłowi Winnickiemu za to,że informacje Ciaputowicza w Sejmie obnaża i weryfikuje.