Szef portalu Historyczna Prawda Wachtang Kipiani wyraził swoje niezadowolenie z powodu niedostatecznego opisywania „bohaterów” UPA.

Kipiani na swoim profilu na Facebooku zamieściłnotatkę informującą o swojej obecności podczas wycieczki polskich turystów z polskimi przewodnikami na cmentarzu na Łyczakowie we Lwowie. Wyraził w niej swoje niezadowolenie, że wśród wybitnych postaci pochowanych na cmentarzu polscy przewodnicy nie wymieniają członków OUN i UPA.

Na komentarze pod swoją notatką, w których inni użytkownicy zwracają uwagę, że cmentarz jest ogromny i polscy przewodnicy muszą dokonać wyboru, Kipiani odpowiedział, że przewodnicy powinni zamiast przekazywania turystom „słodkiej pastylki” informować o znaczeniu Lwowa i Galicji w wyzwoleniu Ukrainy.

Jak pisaliśmy na naszych łamachportal Kipianiego, gloryfikujący UPA będący tubą nacjonalistycznej ukraińskiej propagandy był współfinansowany przez polskie MSZ. Portal konsekwetnie nazywa ludobójstwo na Wołyniu „tragedią wołyńską”, zrównując polską samoobronę z zaplanowaną przez kierownictwo UPA zbrodnią.

Sam Kipiani otrzymał od iwanofrankowskiej rady obwodowej odznakę im. Stepana Bandery.

kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    algirdaitis :

    O to do czego doprowadzilo popuszczanie polskich rzadow, rzekomych polskich intelektualistow w sprawie banderyzmu Ukrainie. Szokujace, zeby zadac tego od polskich przewodnikow. Nieuctwo, glupota czy swiadoma bezczelnosc i swiadoma prowokacja? A w czym byli wybitni ci upowcy tam pochowani? Wybitni w wymyslaniu setek bestialskich sposobow mordowania niewinnych bezbronnych cywili? Zgroza.