Zdaniem jednego z ukraińskich deputowanych, wiszące w Nowym Jorku reklamy polskiej wódki „Lvov” mają poważny podtekst geopolityczny.

Ukraiński deputowany frakcji „Wola Ludu” Jewhen Rybczyński publicznie wyraził swoje oburzenie z powodu reklam produkowanej w Polsce wódki „Lvov” (Lwów), rozwieszanych w Nowym Jorku.

– W całym Nowym Jorku wiszą reklamy polskiej wódki „Lvov”. Dla pełnego zrozumienia brakuje tylko słowa „Nasz”– napisał Rybczyński na Facebooku w poście opublikowanym 1 października. Podkreśla, że w nazwie wykorzystano właśnie Lwów, a nie Kraków, Warszawę czy Przemyśl. Uważa, że jest to potwierdzenie polskiej ingerencji w kwestię Lwowa. Jego zdaniem, jest to „precedens do analizy”. Powątpiewa przy tym w mówienie o braterstwie polsko-ukraińskim:

– Braterskie narody, mówicie? Mniej więcej tak samo, jak moskale.

– Proszę też tych, którzy uważają, że to kompletnie bez znaczenia, żeby spadali na drzewo– dodał deputowany.

Przeczytaj także:

Ukraiński wykładowca: Lwów to odwieczne ukraińskie miasto, Polacy tu kolonizatorami i okupantami

Ukraiński historyk: politycy PiS chcą odzyskać Lwów dla Polski

Rybczyński załączył również zdjęcie jednej z reklam, która znajduje się w Nowym Jorku.

Facebook.com/ Kresy.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Zdrowo pochlał siwowicy ten banderowski chacheł Jewhen,widły i siekiera go uwierają,postoły w rozsypce,więc majaczy o drzewach,chociaż do wiosny daleko i jeszcze przedwcześnie na wchodzenie przez chachłów na wierzby.Gdy nieco dojdzie do siebie ten „brat i przyjaciel” odkryje,że „Lvov” to rosyjska wymowa,zaś znaczeniowo to antybanderowski sojusz polsko-rosyjski.Jak już chaceł Jewhen uchwyci równowagę na dwie łapy to zrozumie,że Lwów,to polskie królewskie miasto Lwów.Ze zgryzoty,zakompleksiały chacheł znów sięgnie po głębszego,by dalej śnić o NY,o wierzbach i „braciach przyjaciołach”-taki chachli żywot.

  2. pro_patria
    pro_patria :

    Przygłup niestety nie rozumie, że nazwa LWÓW zawsze poprzedzana jest nieodłącznym przymiotnikiem POLSKI. Mam nadzieję, że dożyję czasu, gdy rządzący naszym krajem bez żadnego oporu będą potwierdzali polskość kresów dawnej Rzeczpospolitej i NASZ, POLSKI LWÓW WRESZCIE POWRÓCI DO MACIERZY !!!