Ukraińska rakieta Toczka-U trafiła w rosyjski skład amunicji w obwodzie ługańskim [+VIDEO]

W mieście Krasnyj Łucz (Chrustalnyj) w obwodzie ługańskim płonie fabryka, według separatystów trafiona przez ukraińską taktyczną rakietę balistyczną Toczka-U. Jak podaje część źródeł, znajdował się tam rosyjski skład amunicji.

Jak podają rosyjskie media, w tym agencja RIA Novosti, w mieście Krasnyj Łucz (ukr. Chrustalnyj) w obwodzie ługańskim, na terytorium separatystycznej Ługańskiej Republiki Ludowej, w jednej z fabryk wybuchł w czwartek silny pożar. Według relacji mieszkańców, wcześniej, około godziny 18:00, słychać było eksplozję, którą ich zdaniem mogło spowodować uderzenie rakiety.

W sieci zamieszczono nagrania, na których widać kłęby gęstego dymu, a także słychać odgłosy wybuchów. Agencja RIA informuje, że chodzi o zakład „Krasnyj Łucz”. W czasach sowieckich produkowano tam elektronikę m.in. dla okrętów podwodnych. Zakład specjalizował się w budowie sonarów i systemów nawigacyjnych dla marynarki wojennej, ale od 2006 nie pracował z powodu braku zamówień. W ramach restrukturyzacji działalność przekierowano na produkcję wyrobów metalowych z blachy.

Część źródeł rosyjskich podaje, że płonie skład amunicji, trafiony przez ukraińską rakietę. Taką wersję podają także ukraińskie media.

Później „ambasador Ługańskiej Republiki Ludowej” w Moskwie, Rodion Mirosznik oficjalnie oświadczył, że przyczyną pożaru w fabryce w mieście Krasnyj Łucz był atak rakietowy, przeprowadzony przez stronę ukraińską przy użyciu rakietowego pocisku balistycznego krótkiego zasięgu Toczka-U.

„Krasny Łucz trafili Toczką-U. O 18:30 od strony miejscowości Artiomwsk (Bachmut) na miejscowość Krasnyj Łucz z użyciem taktycznego systemu rakietowego Toczka-U. Jedna rakieta” – napisał Mirosznik na Telegramie.

Rosyjskie media przypominają, że w poniedziałek w rejonie miasta zestrzelono taktyczną rakietę balistyczną Toczka-U, która miała zostać wystrzelona przez Ukraińców. W wyniku upadku szczątków rakiety uszkodzonych zostało około 30 domów.

Przeczytaj: Rosjanie twierdzą, że zniszczyli skład zachodniej amunicji w obwodzie lwowskim

Zobacz: Pożar w Nowej Kachowce koło Chersonia. Media: płonie rosyjski skład amunicji [+VIDEO]

Ria / rossaprimavera.ru / censor.net / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply