Pożar w Nowej Kachowce koło Chersonia. Media: płonie rosyjski skład amunicji [+VIDEO]

W sieci pojawiły się nagrania, mające przedstawiać pożar rosyjskiego składu amunicji w Nowej Kachowce, w okupowanej przez Rosjan części obwodu chersońskiego.

Jak podają ukraińskie media, w okupowanej przez Rosjan Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim płonie magazyn amunicji rosyjskich wojsk.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W sieci pojawiły się nagrania, na których widać wielkie kłęby gęstego, czarnego dymu. Na niektórych z nich słychać odgłosy, przypominające eksplozje amunicji. Według relacji miejscowych świadków, pożar to efekt ataku sił ukraińskich. Jak na razie, ukraińska armia nie potwierdziła tego oficjalnie.

Nowa Kachowka położona jest kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Chersonia, na południowym brzegu Dniepru, nad zaporą wodną i strategicznie ważnym mostem drogowo-kolejowym.

Strona ukraińska wiąże pożar składu amunicji w Nowej Kachowce z trwającą od ponad tygodnia lokalną kontrofensywą Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie chersońskim. Ukraińcy twierdzą, że atak rozwija się pomyślnie i ich oddziały stopniowo, od północy posuwają się w kierunku kontrolowanego przez Rosjan Chersonia.

Kilka dni temu media rosyjskie podawały, że na jeden z zakładów przemysłowych w rejonie Nowej Kachowki spadła rakieta systemu Toczka-U, wystrzelona przez Ukraińców.

Czytaj także: Pożar składu amunicji koło Biełgorodu w Rosji. Słyszano głośne eksplozje [+VIDEO/+FOTO]

Unian / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz