Ukrainiec usłyszał 49 zarzutów karnych za kradzież 50 rowerów, do których w trakcie przesłuchania się przyznał. Naraził właścicieli na straty sięgające prawie 100 tysięcy złotych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z warszawskich Bielan pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności kradzieży rowerów na terenie dzielnicy. “Ustalenia, jakie wykonali w tych sprawach, doprowadziły ich do obywatela Ukrainy. Był on już wcześniej wielokrotnie notowany za liczne kradzieże. Kilka dni temu operacyjni zatrzymali mężczyznę. 30-latek trafił do policyjnej celi” – podkreśla policja w niedzielnym komunikacie.

Zgormadzony materiał dowodowy potwierdził, że mężczyzna dokonał kradzieży 50 rowerów. “Przestępczy proceder 30-latka trwał od ponad roku i obejmował teren całej Warszawy, głównie teren Bielan i Żoliborza. Właściciele skradzionych rowerów swoje straty wycenili na kwotę prawie 100 tysięcy złotych” – czytamy.

Obywatel Ukrainy już usłyszał 49 zarzutów za kradzież 50 rowerów. Teraz mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj: Dwaj Ukraińcy zatrzymani w sprawie śmiertelnego pobicia. Policja, TVP i TVN 24 nie podały ich narodowości w komunikatach

Zwracaliśmy uwagę, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

zoliborz.policja.gov.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Gdzieś pisowcy robili pokazówke że za notoryczne przestępstwa odsyłali “hieroji” na Ukrainęby tam mogli wykazać sie walecznością.Ale to była tylko pokazówka.Ja już sądze że ta spora przestępczośc “braci” polityków i dziennikarzy wynika z tego ze wola siedzieć u nas w więzieniu niż walczyc o swoją? samoistną ukrainę.