Prowadzący samochód osobowy 20-letni Ukrainiec nie tylko ponad dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość, ale do tego przewoził nieprzepisową liczbę pasażerów i jechał bez paszportu.

Według Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, do zdarzenia w minioną niedzielę w miejscowości Bogatki między Prażmowem a Piasecznem. Patrol policji zwrócił uwagę na pojazd, którego kierowca niebezpiecznie prowadził pojazd w bardzo trudnych warunkach. Choć droga wiodła przez teren zabudowany, samochód marki Ford jechał ponad 100 km/godzinę.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

– Za fordem ruszył policyjny radiowóz. Pomiar prędkości wykazał, że w terenie zabudowanym samochód poruszał się z prędkością 112 km/h – podał nadkom. Jarosław Sawicki z piaseczyńskiej komendy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

Okazało się, że kierowcą był 20-letni obywatel Ukrainy. Co więcej, przewoził zbyt dużą, niedozwoloną liczbę pasażerów. Łącznie samochodem osobowym jechało aż siedem osób, w wieku 18-40 lat, w tym dwie kobiety.

Jak poinformowała policja, kierujący pojazdem Ukrainiec stracił prawo jazdy. Otrzymał też trzy mandaty karne na łączną kwotę 1200 zł – za przekroczenie prędkości, jazdę bez paszportu oraz za przewożenie zbyt wielu pasażerów. Zgodnie z ustawą o cudzoziemcach, każdy obcokrajowiec przebywający na terenie Polski powinien mieć ze sobą paszport. Ponadto, każdy z pasażerów został ukarany mandatem karnym w wysokości po 500 zł na osobę.

Jak pisaliśmy, w ostatnich dniach na terenie różnych miejscowości Polski miała miejsce seria zatrzymań pijanych kierowców z Ukrainy. Rekordzista miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Czytaj także: Kołobrzeg: Pięć radiowozów ścigało pijanego Ukraińca. Mężczyzna uszkodził dwa auta policyjne [+VIDEO]

Informowaliśmy o 30-letnim obywatelu Ukrainy, który odpowie za kradzież prawie 60 katonów papierosów, których łączna wartość wynosiła 8 tys. zł. Mężczyzna przez trzy dni wynosił towar pod ubraniem. Zauważyła to ochrona sklepu. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podlaska policja informowała w niedzielę o zatrzymaniu trzech obywateli Ukrainy, obywatela Tadżykistanu i obywatela Rosji. „Kurierzy” usiłowali przewieźć przez terytorium Polski 18 nielegalnych imigrantów.

W sobotę informowaliśmy o Ukraińcu, który usiłował przekroczyć granicę w Budomierzu. Mężczyzna przewoził w głośnikach radiowych samochodu prawie 7 tys. papierosów bez polskich znaków skarbowych. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili próbę przemytu.

kpppiaseczno.policja.waw.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz