Zajęty wcześniej przez Rosjan ważny most drogowy koło Chersonia został, według strony ukraińskiej, odbity przez oddziały zmechanizowane.

Jak pisaliśmy wcześniej, ukraińskie dowództwo podało w komunikacie w czwartek przed godz. 22:00 czasu lokalnego, że walki toczą się na przedmieściach Chersonia. Dodano, że Rosjanie próbują obejść miasto od wschodu i uderzyć w kierunku Mikołajowa.

Najwyraźniej, siły ukraińskie późnym wieczorem przystąpiły do kontrataku. O 23:20 czasu lokalnego, ukraińska wiceminister obrony Hanna Maliar poinformowała, że most drogowy został odbity i Ukraińcy umocnili się na lewym brzegu Dniepru.

„Na południu trwa bój obronny w rejonie Chersonia. Oddziały zmechanizowane Sił Zbrojnych Ukrainy odbiły most drogowy i umocniły się na lewym brzegu Dniepru” – napisała na Facebooku.

Przeczytaj: Ukraina: Rosjanie stracili blisko 3200 ludzi

Według stanu na godz. 21:00 czasu miejscowego, Mariupol pozostaje pod kontrolą sił ukraińskich. Ukraińcy zaprzeczają twierdzeniom strony rosyjskiej o rzekomym wycofywaniu się sił ukraińskich z tego miasta. Później podano, że mimo pory nocnej wciąż trwają walki w obwodach ługańskim i sumskim, a także na północ od Kijowa. W przypadku sytuacji na południu kraju, Ukraina oficjalnie podaje tylko ogólnikowo, że sytuacja tam „nie jest łatwa”. Dodano zarazem, że „wróg nie spodziewał się takiego oporu”. Jak podano, rosyjska ofensywa pod Charkowem została powstrzymana, a w wielu punktach na wschodzie atakujący Rosjanie zostali odrzuceni. Według komunikatu, Rosja szykuje się do nowej fali ataków, włącznie z desantem z powietrza.

Liga.net / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply