Obóz jest przeznaczony dla chłopców i dziewcząt w wieku od 9 do 17 lat.

Pułk Gwardii Narodowej Ukrainy „Azow” ogłosił nabór do tegorocznej edycji obozu wojskowo-patriotycznego „Azowiec”. Obóz jest przeznaczony dla chłopców i dziewcząt w wieku od 9 do 17 lat.

Obóz jest podzielony na sześć dwutygodniowych turnusów w terminie od 5 czerwca do 26 sierpnia br. W programie będzie m.in. pokonywanie toru przeszkód, lekcje z historii Ukrainy, zajęcia z taktyki i medycyny wojskowej, ścianka wspinaczkowa, park linowy, szkolenia z obsługi sprzętu wojskowego, paintball, zajęcia z samoobrony i przegląd filmów historycznych.

W poprzednim roku obóz „Azowiec” mieścił się w Puszczy-Wodnicy na obrzeżach Kijowa. Przebywało w nim 32 dzieci. Pomysłodawcą obozu był sam komendant pułku, znany działacz neonazistowski Andrij Biłeckij.

CZYTAJ TAKŻE: Członkowie rządowego batalionu „Azow” używają przysięgi OUN-UPA

Kresy.pl / Facebook

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz