Z okazji dnia urodzin Biłeckiego dzieci szkolone przez pułk Azow złożyły życzenia liderowi formacji.

Azow to nie tylko formacja zbrojna, ma także swoje zaplecze społeczno-polityczne w postaci „Korpusu Cywilnego”, które organizuje między innymi obozy szkoleniowe dla dzieci. Podczas tych obozów dzieci uczą się obsługi broni i historii lecz także chłoną ideologię ukraińskiego nacjonalizmu.

Na poniższym wideo widać jak młodzi sympatycy Azowa składają życzenia liderowi formacji – Andrijowi Biłeckiemu. Dzieci wznoszą takie okrzyki jak tradycyjne dla ukraińskiego nacjonalizmu „Sława Ukrainie, bohaterom sława” a także „Sława nacji” i „Śmierć wrogom”.

Czytaj także:

Bojownik Azowa skazany przez rosyjski sąd

KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz