Wielonarodowa koalicja dokonała w ostatnich dniach serii nalotów na cele dżihadystów, w których składowano zapasy surowców energetycznych, w tym ropy naftowej.

Przewodzona przez USA koalicja zaatakowała cele znajdujące się w pobliżu miasta Abu Kamal. Są to tereny przy granicy z Irakiem zajmowane obecnie przez organizację Ad-Daula al-Islamijja, która składuje tam cenne zapasy surowców energetycznych. Chodzi głównie o ropę naftową pochodzącą z pobliskich złóż.

Lotnictwu koalicji udało się zniszczyć około 80 cystern oraz elementy infrastruktury wydobywczej. Nie wiadomo jaka jest dokładnie wartość zniszczonych surowców.

Jesienią zeszłego roku przeprowadzono podobna operację pod kryptonimem Tidal Wave II.

Altair.com.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz