To koniec Państwa Islamskiego w dotychczasowej formie władztwa terytorialnego. Oddziały syryjskiej armii są już na ulicach jego ostatniej stolicy.

Portal Al-Masdar News poinformował dziś po południu, że oddziały Syryjskiej Armii Arabskiej przystąpiły do szturmu na miasto Abu Kamal. To miasto położone przy ważnym przejściu granicznym z Irakiem, jest ostatnim większym ośrodkiem w Syrii, który był kontrolowany przez bojowników „Państwa Islamskiego”. Po utracie Rakki i al-Majadin, Abu Kamal pełniło rolę nieoficjalnej stolicy ISIS. W jego okolicy znajdują się prawdopodobnie przywódcy tej terrorystycznej organizacji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Ofensywę na Abu Kamal wspierały oddziały irańskie, libański Hezbollah, a także oddziały szyitów a Afganistanu. Wiadomo jednak także, że w porozumieniu z władzami Syrii, jej granice przekroczyły irackie Siły Mobilizacji Ludowej, także złożone przeważnie z szyitów. Włączyły się one w operację przeciwko ostatniemu bastionowi dżihadystów ruszając z irackiego Al-Ka’im. Ich wsparcie mogło okazać się kluczowe, bowiem szturm został przeprowadzony na miasto właśnie od strony południowej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Około dwóch godzin temu syryjska armia przekazała informację o wyzwoleniu Abu Kamal. Al-Masdar News twierdzi, że część oddziałów ISIS zdoła przedrzeć się na zachód i uciec z miasta. Syryjczycy zapowiadają kontynuowanie operacji, która ma całkowicie oczyścić zachodni brzeg Eufratu z oddziałów ISIS.

almasdarnews.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz