Ukraina prowadzi ćwiczenia w pobliżu Krymu [+FOTO]

Ukraińskie siły przeprowadziły ćwiczenia z obrony powietrznej w obwodzie chersońskim przy zajętym przez Rosję Krymie – poinformowało w czwartek ukraińskie Dowództwo Sił Połączonych.

Jak poinformowało w czwartek ukraińskie Dowództwo Sił Połączonych, wojska przeprowadziły ćwiczenia z obrony powietrznej w obwodzie chersońskim przy zajętym przez Rosję Krymie.

„Siły obrony powietrznej przeprowadziły ćwiczenia z wykorzystaniem przeciwlotniczego zestawu rakietowego Osa-AKM. Zestaw może być wykorzystany wobec wrogich dronów, śmigłowców, samolotów i sprzętu wojskowego” – czytamy w komunikacie sztabu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1525.18 PLN    (6.93%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl
„Musimy być w pogotowiu w związku z wszelkimi możliwymi działaniami przeciwnika na granicy administracyjnej z tymczasowo okupowanym terytorium Autonomicznej Republiki Krymu” – poinformował podpułkownik Rabczewski,”Jednocześnie zespół kadrowy pracował nad kwestiami zajmowania stanowisk, organizacji systemów komunikacji i zarządzania, niszczenia celów grupowych i pojedynczych” – czytamy.

Rosyjski Zachodni Okręg Wojskowy przekazał, że trzy tysiące rosyjskich żołnierzy rozpoczęło we wtorek ćwiczenia z udziałem ciężkiego sprzętu, w tym czołgów, w zachodniej Rosji, w tym na obszarach w pobliżu Ukrainy – wynika z doniesień agencyjnych. Ćwiczenia obejmują m.in. strzelanie z ostrej amunicji.

Ćwiczenia odbywają się w obwodzie smoleńskim w pobliżu granicy z Białorusią oraz w leżących bliżej Ukrainy obwodach woroneskim, biełgorodzkim i briańskim.

W ćwiczeniach weźmie udział 300 sztuk sprzętu wojskowego, w tym czołgi T-72B3 i bojowe wozy piechoty BMP-2. Żołnierze przećwiczą ostrzał z pojazdów opancerzonych i broni palnej, organizowanie przemarszów podczas aktywnej działalności sabotażowej i rozpoznawczej wroga oraz wyposażanie umocnionych punktów.

„Każda jednostka zakończy manewry przeprowadzając bój szkoleniowy z etapem strzelania amunicją bojową, podczas której załogi wozów opancerzonych BMP-2 i czołgów T-72B3 zademonstrują umiejętności wspólnego działania i będą razić cele imitujące sprzęt i żołnierzy umownego przeciwnika w zasięgu do 1,2 tys. metrów” – głosi komunikat Zachodniego Okręgu Wojskowego.

Celem manewrów jest przećwiczenie „koordynacji bojowej różnych formacji” i opanowanie „nowych metod i taktyk wykonywania zadań ogniowych w złożonym środowisku nowoczesnego pola walki”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Agencja Reutera zwraca uwagę, że ogłoszenie ćwiczeń nastąpiło dzień po rozmowach Rosji i Stanów Zjednoczonych w Genewie na temat propozycji Moskwy w zakresie bezpieczeństwa, których przebieg Kreml ocenił jako nie dający powodów do optymizmu co do potencjalnego przełomu. Agencja przypomniała również o wcześniejszych doniesieniach o nagromadzeniu rosyjskich wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą, rodzących obawy o możliwość rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz