Sondażownia Ipsoso MORI oprócz suchych liczb zaprezentowała analizę zmian poparcia.

Według sondażu 53% Brytyjczyków mających zamiar wziąć udział w referendum jest za Brexitem. Według dyrektora pracowni, Bena Page’a Brytyjczycy zostali przekonani do opuszczenia unii argumentami związanymi z imigracją i kwestiami ekonomicznymi. Dodatkowo zwolennicy Brexitu przeprowadzili lepiej odbieraną, pozytywną kampanię.

Dodatkowo na korzyść zwolenników opuszczenia Unii Europejskiej przemawia niejasna postawa liderów Partii Pracy, co przełożyło się na spadek zwolenników Unii wśród labourzystów z 80 do 60 procent. Lider Partii Jeremy Corbyn, który przez większość swojej kariery deklarował się jako eurosceptyk dopiero przed referendum opowiedział się przeciw Brexitowi.

kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz