W sobotę wieczorem Twitter zablokował na profilu Donalda Trumpa video, które było częścią kampanii wyborczej prezydenta USA. Według informacji podanych przez administrację Twittera, materiał został usunięty z powodu naruszenia praw autorskich.

Twitter zablokował w sobotę wieczorem materiał video znajdujący się na profilu prezydenta USA Donalda Trumpa. Film był częścią jego kampanii wyborczej – podaje agencja „Reuters”. Według informacji podanych przez administrację Twittera materiał został usunięty z powodu naruszenia praw autorskich.

W materiale video miał zostać wykorzystany utwór „In The End” zespołu Linkin Park.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sprawę skomentował na Twitterze Jung Youth – muzyk, który odpowiada za wygląd okładki płyty, na której pojawił się utwór „In The End”. Artysta w wulgarny sposób skrytykował Donalda Trumpa za wykorzystanie piosenki Linkin Park.

„P*****l się Trump!!! (…) nie zgadzam się na takie wykorzystywania mojej muzyki” – napisał Youth.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej prezydent USA wielokrotnie krytykował administrację Twittera, zarzucając jej przedstawicielom kierowanie się radykalnie lewicowymi poglądami.

Jak pisaliśmy, w maju bieżącego roku Twitter ukrył wpis prezydenta Donalda Trumpa, oskarżając go o łamanie zasad platformy przez „gloryfikowanie przemocy”. Wpis dotyczył zamieszek w Minneapolis. „Ci bandyci hańbią pamięć George’a Floyda i nie pozwolę na to. Właśnie rozmawiałem z gubernatorem Timem Walzem i powiedziałem mu, że wojsko jest cały czas z nim. Wszelkie trudności i przejmiemy kontrolę, ale gdy rozpocznie się grabież, rozpocznie się strzelanie. Dziękuję Ci!”  – napisał wówczas prezydent Stanów Zjednoczonych.

Informowaliśmy także, że z platformy usunięte zostały na przykład dwa twitty prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, w których kwestionował on zasadność regulacji wprowadzonych dla powstrzymywania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zobacz także: Trump: Facebook, Twitter i Google są kontrolowane przez radykalną lewicę. Trzeba to zmienić

Zobacz też: Donald Trump podpisał rozporządzenie w celu zmiany prawa o mediach społecznościowych

reuters.com / twitter.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz