Prezydent Donald Trump podpisał w czwartek zarządzenie skierowane przeciwko mediom społecznościowym takim jak Facebook, Twitter i Google – przekazał portal The Verge. Zdaniem prezydenta dotychczasowe przepisy zapewniają tym firmom zbyt szeroką odporność prawną.

Prezydent Donald Trump wydał w czwartek zarządzenie wykonawcze, które może spowodować odstąpienie od ochrony odpowiedzialności platform społecznościowych na podstawie artykułem 230 ustawy „Communications Decency Act” – przekazuje portal.

Zgodnie z artykułem 230 firmy internetowe mają szerokie zwolnienie z odpowiedzialności za treści publikowane przez użytkowników na ich platformach. Projekt otworzy drzwi Departamentowi Handlu i Federalnej Komisji Łączności do ponownej interpretacji prawa i umożliwi Federalnej Komisji Handlu stworzenie narzędzi dla użytkowników do zgłaszania stronniczości w Internecie.

„To wielka sprawa. Mają tarczę. Mogą robić, co chcą” – powiedział w czwartek Trump. „Nie będą już jej mieli”. Zgodnie z postanowieniem, Krajowa Administracja Telekomunikacji i Informacji ma 60 dni na złożenie wniosku w sprawie prawa. Po otrzymaniu zawiadomienia administracja Trumpa poprosi Federalną Komisję Łączności o ponowne zinterpretowanie części artykułu 230 i zdecydowanie czy platformy działają zgodnie z tym przepisem.

Zobacz też: Donald Trump grozi zamknięciem mediów społecznościowych

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Donald Trump ogłosił swoje plany w środę po tym jak Twitter zalecił sprawdzenie informacji na dwóch wpisach amerykańskiego prezydenta.

Trump i jego sztab wyborczy skrytykowali media społęcznościowe po tym, jak Twitter dodał ostrzeżenie do dwóch tweetów Trumpa, w których insynuował, ż karty wyborcze mogą zostać sfałszowane, a skrzynki pocztowe okradzione. Pod tweetami znajduje się teraz link „przeczytaj fakty na temat kart do głosowania”, który prowadzi użytkowników do strony na Twitterze z sprawdzeniami faktów i wiadomości”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Trump odpowiedział na Twitterze, oskarżając platformę o „ingerowanie w wybory prezydenckie w 2020 r.” stwierdził także, że jako prezydent do tego nie dopuści. Jego kierownik kampanii,Brad Parscale, przekazał że „wyraźne nastawienie polityczne” Twittera doprowadziło kampanię do wycofania „wszystkich naszych reklam z Twittera kilka miesięcy temu”. Twitter zakazał wszelkiej reklamy politycznej od listopada ubiegłego roku.

Zobacz też: Trump chce wstrzymać przyjmowanie imigrantów na specjalistyczne stanowiska

Kresy.pl/The Verge
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz