Prezydent USA Donald Trump oskarżył serwis Twitter o cenzurowanie konserwatystów i ingerowanie w wybory prezydenckie w 2020 roku – przekazał w środę The Times of Israel.

Prezydent USA Donald Trump zagroził w środę mediom społecznościowym wprowadzeniem nowych przepisów, a nawet zamknięciem po tym jak Twitter zalecił sprawdzenie informacji na dwóch wpisach amerykańskiego prezydenta.

Prezydent nie może jednostronnie regulować ani zamykać firm mediów społecznościowych, ponieważ takie działania wymagałyby porozumienia z Kongresem i Federalną Komisją Komunikacji.

Zobacz też: Twitter uznał, że dwa wpisy Trumpa „potencjalnie wprowadzają w błąd”

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Trump i jego sztab wyborczy skrytykowali media społęcznościowe po tym, jak Twitter dodał ostrzeżenie do dwóch tweetów Trumpa, w których insynuował, ż karty wyborcze mogą zostać sfałszowane, a skrzynki pocztowe okradzione. Pod tweetami znajduje się teraz link „przeczytaj fakty na temat kart do głosowania”, który prowadzi użytkowników do strony na Twitterze z sprawdzeniami faktów i wiadomości”

Trump odpowiedział na Twitterze, oskarżając platformę o „ingerowanie w wybory prezydenckie w 2020 r.” stwierdził także, że jako prezydent do tego nie dopuści. Jego kierownik kampanii,Brad Parscale, przekazał że „wyraźne nastawienie polityczne” Twittera doprowadziło kampanię do wycofania „wszystkich naszych reklam z Twittera kilka miesięcy temu”. Twitter zakazał wszelkiej reklamy politycznej od listopada ubiegłego roku.

Zobacz też: Trump chce wstrzymać przyjmowanie imigrantów na specjalistyczne stanowiska

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Trump nie wyjawił dokładnych informacji na temat swoich kroków. Część użytkowników platformy przypominało, że wprowadzenie regulacji wobec mediów społecznościowych będzie stało w sprzeczności z dotychczasową polityką Białego Domu.

Zobacz też: WHO wstrzymała testy kliniczne leku, który zażywał Trump, by chronić się przed COVID-19

Kresy.pl/The Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz