Twitter ukrył wpis prezydenta Donalda Trumpa, oskarżając go o łamanie zasad platformy przez „gloryfikowanie przemocy” – przekazała w piątek Agencja Prasowa Reuters.

Jak poinformowała w piątek Agencja Prasowa Reuters, wpis Donalda Trumpa na Twitterze o zamieszkach w Minneapolis został ukryty przez platformę za niezgodne z regulaminem serwisu “gloryfikowanie przemocy”.

“Ci bandyci hańbią pamięć George’a Floyda i nie pozwolę na to. Właśnie rozmawiałem z gubernatorem Timem Walzem i powiedziałem mu, że wojsko jest cały czas z nim. Wszelkie trudności i przejmiemy kontrolę, ale gdy rozpocznie się grabież, rozpocznie się strzelanie. Dziękuję Ci!”  – napisał prezydent Stanów Zjednoczonych.

Zobacz też: Donald Trump podpisał rozporządzenie w celu zmiany prawa o mediach społecznościowych

Trump oskarżył burmistrza miasta Jacoba Freya o nieradzenie sobie z problemem. “Nie mogę stać z tyłu i patrzeć na to co się dzieje w wielkim amerykańskim mieście Minneapolis. Całkowity brak przywództwa. Albo bardzo słaby burmistrz radykalnej lewicy Jacob Frey, zbierze się i opanuje miasto, albo wyślę Gwardię Narodową i wykonam robotę poprawnie” – informował.

Dzień wcześniej, prezydent Donald Trump wydał zarządzenie wykonawcze, które może spowodować odstąpienie od ochrony przed odpowiedzialnością platform społecznościowych na podstawie artykułem 230 ustawy “Communications Decency Act”.

Zgodnie z artykułem 230 firmy internetowe mają szerokie zwolnienie z odpowiedzialności za treści publikowane przez użytkowników na ich platformach. Projekt otworzy drzwi Departamentowi Handlu i Federalnej Komisji Łączności do ponownej interpretacji prawa i umożliwi Federalnej Komisji Handlu stworzenie narzędzi dla użytkowników do zgłaszania stronniczości w Internecie.

Zobacz też: Donald Trump grozi zamknięciem mediów społecznościowych

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply