Twitter ukrył wpis prezydenta Donalda Trumpa, oskarżając go o łamanie zasad platformy przez „gloryfikowanie przemocy” – przekazała w piątek Agencja Prasowa Reuters.

Jak poinformowała w piątek Agencja Prasowa Reuters, wpis Donalda Trumpa na Twitterze o zamieszkach w Minneapolis został ukryty przez platformę za niezgodne z regulaminem serwisu „gloryfikowanie przemocy”.

„Ci bandyci hańbią pamięć George’a Floyda i nie pozwolę na to. Właśnie rozmawiałem z gubernatorem Timem Walzem i powiedziałem mu, że wojsko jest cały czas z nim. Wszelkie trudności i przejmiemy kontrolę, ale gdy rozpocznie się grabież, rozpocznie się strzelanie. Dziękuję Ci!”  – napisał prezydent Stanów Zjednoczonych.

Zobacz też: Donald Trump podpisał rozporządzenie w celu zmiany prawa o mediach społecznościowych

Trump oskarżył burmistrza miasta Jacoba Freya o nieradzenie sobie z problemem. „Nie mogę stać z tyłu i patrzeć na to co się dzieje w wielkim amerykańskim mieście Minneapolis. Całkowity brak przywództwa. Albo bardzo słaby burmistrz radykalnej lewicy Jacob Frey, zbierze się i opanuje miasto, albo wyślę Gwardię Narodową i wykonam robotę poprawnie” – informował.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dzień wcześniej, prezydent Donald Trump wydał zarządzenie wykonawcze, które może spowodować odstąpienie od ochrony przed odpowiedzialnością platform społecznościowych na podstawie artykułem 230 ustawy „Communications Decency Act”.

Zgodnie z artykułem 230 firmy internetowe mają szerokie zwolnienie z odpowiedzialności za treści publikowane przez użytkowników na ich platformach. Projekt otworzy drzwi Departamentowi Handlu i Federalnej Komisji Łączności do ponownej interpretacji prawa i umożliwi Federalnej Komisji Handlu stworzenie narzędzi dla użytkowników do zgłaszania stronniczości w Internecie.

Zobacz też: Donald Trump grozi zamknięciem mediów społecznościowych

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz