W czwartek wieczorem ponad 30 młodych Turków wdarło się do kościoła katolickiego św. Antoniego w Wiedniu w najbardziej “multikulturalnej” dzielnicy miasta – Favoriten. Austriacki kanclerz Sebastian Kurz  zapowiedział walkę z politycznym islamem.

Grupa od 30 do 50 młodych ludzi wdarła się do kościoła św. Antoniego w wiedeńskiej dzielnicy Favoriten, po uprzednim zorganizowaniu akcji w mediach społecznościowych. Turcy kopali ławki w kościele i wznosili głośne okrzyki. Kiedy ruszyli w stronę ołtarza na miejsce przybyła policja – napastnicy uciekli w różnych kierunkach, nie udało się nikogo zatrzymać.

CZYTAJ TAKŻE: Wiedeń: starcia uliczne Antify i “tureckich faszystów” [+WIDEO]

„Wszyscy chrześcijanie muszą mieć możliwość swobodnego i bezpiecznego praktykowania wiary w Austrii!” – austriacki kanclerz Sebastian Kurz napisał na Twitterze. „Będziemy z determinacją kontynuować walkę z politycznym islamem i nie okażemy fałszywej tolerancji”.

Incydent miał miejsce w czasie zaostrzonych napięć we Francji w następstwie działań Emmanuela Macrona, aby bronić prawa do preentowania karykatur proroka Mahometa, co wywołało międzynarodowe protesty. W czwartek doszło do ataku pod wejściem do bazyliki Notre Dame w Nicei, mieście na południu Francji. Nastąpił on dwa tygodnie po zamordowaniu francuskiego nauczyciela Samuela Paty’ego przez muzułmańskiego uchodźcę narodowości czeczeńskiej. Czeczen obciął głowę Paty’emu ponieważ ten pokazał uczniom w czasie zajęć karykaturę Mahometa.

CZYTAJ TAKŻE: Marsz z pochodniami na Kahlenbergu w 337 rocznicę Bitwy Wiedeńskiej [+FOTO]

W sobotę w Lyonie we Francji doszło do ataku na prawosławnego duchownego. Napastnik był uzbrojony w broń palną, francuskie media podają, że dwukrotnie strzelił do kapłana. Ranny duchowny trafił pod opiekę lekarzy. Jest w ciężkim stanie.

Kresy.pl / vienna.at / ahvalnews.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply