Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu zagroził dzisiaj w wywiadzie dla tureckiej telewizji jednostronnym anulowaniem porozumienia.

Cavusoglu stwierdził: Możemy jednostronnie położyć kres temu porozumieniu. Nie poinformowaliśmy jeszcze naszych (europejskich) interlokutorów, wszystko jest w naszych rękach. […] Począwszy od teraz możemy powiedzieć: nie będziemy już stosowali porozumienia i to będzie koniec.

Minister odwoływał się do zawartej 18 marca 2016 roku umowy między Turcją a Unią Europejską. Dzięki niej doszło do znaczącego zmniejszenia liczby imigrantów z Bliskiego Wschodu przedostających się na tereny Unii Europejskiej.

CZYTAJ TAKŻE:
Minister Spraw Zagranicznych Turcji podczas wiecu we Francji: Holandia to stolica faszyzmu
Napięcie na linii Holandia – Turcja [+VIDEO]

Wypowiedź Cavusoglu miała miejsce po znaczącym wzroście napięcia na linii Turcja-Holandia spowodowanym kryzysem dyplomatycznym wokół wydaneho przez holenderskie władze zakazu udziału przedstawicieli tureckiego rządu w wiecach w Holandii w ramach kampanii przed referendum konstytucyjnym w Turcji.

kresy.pl / wpolityce.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. madmike
    madmike :

    A nie tak dawno gdy ktoś twierdził, że migranci to nowa broń w walce między państwami, nazywali go oszołomem.
    PS: Tak się kończy deal z bandziorami oraz przyjmowanie ciapatych. Toż całe zamieszanie w Holandii to 3 pokolenie turasów którzy się tam urodzili.