Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu zagroził dzisiaj w wywiadzie dla tureckiej telewizji jednostronnym anulowaniem porozumienia.

Cavusoglu stwierdził: Możemy jednostronnie położyć kres temu porozumieniu. Nie poinformowaliśmy jeszcze naszych (europejskich) interlokutorów, wszystko jest w naszych rękach. […] Począwszy od teraz możemy powiedzieć: nie będziemy już stosowali porozumienia i to będzie koniec.Minister odwoływał się do zawartej 18 marca 2016 roku umowy między Turcją a Unią Europejską. Dzięki niej doszło do znaczącego zmniejszenia liczby imigrantów z Bliskiego Wschodu przedostających się na tereny Unii Europejskiej.

CZYTAJ TAKŻE:
Minister Spraw Zagranicznych Turcji podczas wiecu we Francji: Holandia to stolica faszyzmu
Napięcie na linii Holandia – Turcja [+VIDEO]

Wypowiedź Cavusoglu miała miejsce po znaczącym wzroście napięcia na linii Turcja-Holandia spowodowanym kryzysem dyplomatycznym wokół wydaneho przez holenderskie władze zakazu udziału przedstawicieli tureckiego rządu w wiecach w Holandii w ramach kampanii przed referendum konstytucyjnym w Turcji.

kresy.pl / wpolityce.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz