Prezydent Nikolić powiedział, że on i Władimir Putin dyskutowali m.in. o zawarciu przez Serbię umowy z NATO.

Po roboczym spotkaniu z prezydentem Putinem Tomislav Nikolić powiedział, że Serbia pozostanie neutralna i będzie trzymać się z daleka od unii militarnych.

Prezydenci mieli również dyskutować o umowie zawartej przez Serbię z NATO. Przedstawiciele NATO będą mogli swobodnie poruszać się po Serbii oraz otrzymają immunitet dyplomatyczny.

Konieczność podpisania porozumienie wynikła z szerszej obecność personelu technicznego NATO. Będzie on zajmował się niszczeniem starej serbskiej amunicji trzymanej w magazynach.

Nikolić zapewnił, że Putin rozumie dlaczego Serbia podpisała to porozumienie. Dodał też, że rosyjski prezydent zapewnił, iż Serbia może liczyć na rozwój stosunków ekonomicznych i politycznych z Rosją oraz jej wsparcie wszędzie tam gdzie Serbia będzie broniła swojej niepodległości i integralności.

TASS / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz