Sejm nie zajmie się na najbliższym posiedzeniu nowelizacją ustawy medialnej, która wraca z Senatu. “Zrobimy tak, żeby zaskoczyć dziennikarzy i wprowadzimy znienacka któregoś dnia” – oświadczył we wtorek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Wicemarszałek był pytany przez dziennikarzy, kiedy posłowie zajmą się poprawkami Senatu.

Szef klubu parlamentarnego PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, oświadczył we wtorek, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu nie ma punktu dotyczącego ustawy medialnej. Terlecki był dopytywany, kiedy Sejm rozpatrzy senackie weto względem nowelizacji. Odpowiedział, że “nie ma go w tej chwili w programie tego posiedzenia”.

“Dziś mamy program posiedzenia Sejmu na najbliższe dni, czyli środę, czwartek, piątek, i na tym posiedzeniu tego punktu nie ma” – dodał.

Podkreślił, że ustawa “wraca w kształcie, który niekoniecznie nam odpowiada, bo wraca z Senatu”. Dopytywany o termin ponownego zajęcia się ustawą, odpowiedział: “zrobimy tak, żeby zaskoczyć dziennikarzy i wprowadzimy znienacka któregoś dnia”.

Przypomnijmy, że Senat głosował w czwartek za odrzuceniem ustawy medialnej potocznie nazywanej lex TVN. Podczas głosowania nieobecnych było kilku senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Ustawa wróci teraz do izby niższej parlamentu. Jeśli tam zostanie przegłosowania, trafi do prezydenta Andrzeja Dudy — który jednak zapowiedział, że nie podpisze jej w obecnej formie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ustawa, która przeszła w zeszłym miesiącu przez izbę niższą parlamentu, uniemożliwiłaby podmiotom pozaeuropejskim posiadanie ponad 49% udziałów w stacjach telewizyjnych lub radiowych w Polsce.

Jego praktycznym efektem byłoby zmuszenie Discovery Inc., amerykańskiego właściciela największej prywatnej sieci telewizyjnej w Polsce, TVN, do sprzedaży swoich udziałów. Prawo i Sprawiedliwość twierdzi, że kwestią bezpieczeństwa narodowego jest uniemożliwienie podmiotom zewnętrznym wpływu na opinię publiczną w Polsce.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Duda w zeszłym miesiącu nazwał ustawę „kontrowersyjnym i niezrozumiałym rozwiązaniem” dla Stanów Zjednoczonych, powołując się na amerykański stosunek do ochrony własności i wolności słowa. Sekretarz stanu Antony Blinken powiedział w zeszłym miesiącu, że Stany Zjednoczone są „głęboko zaniepokojone” proponowaną ustawą.

Zobacz także: Grupa senatorów USA ostrzegła Polskę w sprawie “Lex TVN”

pap / wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply