Telewizja Republika o protestach rolników z AGROUnii: „Ruska agentura rozpoczyna akcję?!”

Telewizja Republika na swojej stronie opatrzyła artykuł o zapowiadanych wielkich protestach rolników tytułem „Ruska agentura rozpoczyna akcję?!”. Lider AGROunii Michał Kołodziejczak poinformował, że sprawa została skierowana na drogę prawną.

W sobotę przed południem portal stacji Telewizja Republika zamieścił artykuł zatytułowany „Ruska agentura rozpoczyna akcję?!”. Treść artykułu dotyczy zapowiadanych przez ruch społeczno-polityczny rolników AGROUnia dużych protestów przeciwko lekceważeniu ich postulatów przez ministerstwo rolnictwa. Jak informowaliśmy, planowane jest zablokowanie głównych dróg krajowych, a później, w ramach akcji „Oblężenie Warszawy”, paraliż stolicy. Sam artykuł na portalu Telewizji Republika opiera się na rozmowie lidera AGROunii Michała Kołodziejczaka z Radiem Zet, w którym omawia formę i przyczyny protestu rolników.

– My dzisiaj mówimy bardzo prosto, bardzo łatwo – od poniedziałku zaczyna się w Polsce powstanie chłopskie. W sposób szeroko pojęty, w sposób partyzancki. W taki sposób działamy, w ten sposób dzisiaj jest nasza siła budowana (…) Tak musimy działać, wiemy, że nie jest to dla nas obraźliwe nazywać nasze działania partyzanckim. Wiemy, że wyniesie ono nasz cel bardzo wysoko – mówił Kołodziejczak w rozmowie na antenie Radia Zet.

W artykule, autorstwa „M.N.”, brak jakichkolwiek wyjaśnień, skąd taki tytuł dla planowanych przez rolników protestów, a tym bardziej argumentów na poparcie postawionej w tytule „tezy”.

Przeczytaj: Jak Telewizja Republika i współpracownik litewskiego rządu ujawnili „Raport Węgierskich Służb”

Czytaj również: Telewizja Republika: „Sława Ukraini!” znaczy tyle co „Niech żyje Polska!”

Zobacz: Telewizja Republika zaprosiła do programu negacjonistę wołyńskiego [+VIDEO]

Do sprawy odniósł się Michał Kołodziejczak. Lider AGROunii poinformował na Twitterze, że sprawa została już skierowana do kancelarii prawnej.

Obecnie redaktorem naczelnym TV Republika jest Dorota Kania, a wiceprezesem zarządu spółki Telewizja Republika S.A., zarządzającej stacją, jest Tomasz Sakiewicz.

Przeczytaj: Braun w Telewizji Republika: Jesteście amerykańską i żydowską agenturą wpływu w Polsce [+VIDEO]

Czytaj także: Dziennikarz TV Republika określa członków UPA mianem żołnierzy [+VIDEO]

W grudniu, gdy rolnicy z AGROUnii zablokowali autostradę A2 w kierunku Warszawy, domagano się m.in. odszkodowań za świnie wybite w ramach walki z ASF oraz wstrzymania importu żywych świń i wieprzowiny z Litwy, z tzw. czerwonych stref ASF. Jednym z postulatów była również zmiana prowadzonej polityki międzynarodowej tak, by uwzględniała ona interes gospodarstw rodzinnych.

Parę tygodni później minister Ardanowski ogłosił wstrzymanie importu świń i wieprzowiny z obszarów objętych ograniczeniami, z tzw. stref czerwonych ASF, głównie z Litwy. Przeciw tej decyzji zaprotestowały władze Litwy, które uważają, że jest ona niezgodna z unijnym prawem. Minister rolnictwa Litwy oraz premier tego kraju grozili Polsce działaniami odwetowymi, jeśli zakaz nie zostanie zniesiony. Tydzień temu Ardanowski uzgodnił ze swoim litewskim odpowiednikiem, że handel żywymi świniami z tzw. stref czerwonych z Litwy zostanie przywrócony. Litewskie służby weterynaryjne muszą jednak przeprowadzić dodatkowe kontrole pod kątem ASF.

Lider AGROUnii Michał Kołodziejczak podkreślał jednak, że import świń i wieprzowiny z czerwonych stref ASF na Litwie nigdy nie został wstrzymany. – Minister wszystkich oszukał – pisał na portalu społecznościowym dodając, że świadczą o tym dokumenty Głównego Lekarza Weterynarii. Także wcześniej, w rozmowie z portalem Kresy.pl mówił, że mimo deklaracji ministra import ten faktycznie w żadnym momencie nie został wstrzymany.

Przeczytaj: Rolnicy z AGROUnii wypowiadają wojnę Ardanowskiemu i zapowiadają „Oblężenie Warszawy”

telewizjarepublika.pl / Kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply