„Państwo dezinformowaliście opinię publiczną robiąc wiele, aby głębiej wepchnąć Polskę w wojnę ukraińską, abstrahując zupełnie od tych zagrożeń, które płyną do Polski ze strony szowinizmu ukraińskiego. (…) Wy tutaj działacie zupełnie jawnie, jako amerykańska i żydowska agentura wpływu w Polsce” – mówił w piątek Grzegorz Braun na antenie Telewizji Republika.

„Elżbieta Bieńkowska powinna wrócić do Polski piorunem w asyście Żandarmerii wojskowej. Prosto na Rakowiecką”– stwierdził Grzegorz Braun odpowiadając na pytanie czy unijna komisarz powinna zostać odwołana do Warszawy. „Pod zarzutem zdrady stanu” – wyjaśniał. „Jak zresztą cała ta ekipa”.Jego zdaniem jest ona przedstawicielką „obozu zaprzańców”, który przyzywa zewnętrznej interwencji w Polsce i chce oddać nasz kraj pod międzynarodową kuratelę.

Zdaniem Brauna, że rząd PiS piastuje jedynie „zewnętrzne znamiona władzy w Polsce”. „Przez pół roku nie są w stanie odwołać zdrajcy stanu Schnepfa z Waszyngtonu [Ambasadora RP w USA – red.]. To pytanie o suwerenność”.

Były kandydat na prezydenta krytycznie odniósł się również do szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego:

„Słyszałem, że jego dziadek był poczmistrzem w Wołkowysku i myślę, że to jest ten horyzont możliwości i kompetencji jaki w tej rodzinie się osiąga. I niestety jest to wielkim nieszczęściem dla tego człowieka i dla Rzeczypospolitej, że został on wyniesiony tak wysoko, ponad poziom swoich kompetencji”.

Braun zwrócił uwagę na pewien „remanent”, ponieważ gościł na antenie TV Republika po wielu miesiącach. „Państwo swego czasu wzięliście udział w nagonce na mnie”– przypomniał. „Ta telewizja odgrywa poważną role propagandową na swoim wąskim odcinku i w ramach odrabiania propagandowych serwitutów w swoim czasie ta telewizja usiłowała zrobić ze mnie ruskiego agenta”.

Prowadzący program Antoni Trzmiel przypomniał, że w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną lider KOD Mateusz Kijowski wspominał o tym, że są osoby, które nieświadomie działają w Polsce na rzecz Rosji. „Tę troskę należałoby rozszerzyć”– stwierdził Braun. Przypomniał, że zbliża się rocznica tzw. majowych wieszań targowiczan, ale zaznaczył, że historia nie pamięta o tych, którzy współpracowali z Prusami czy Austrią. „W czym analogia historyczna? Ano w tym, że słyszymy ostatnio – także w tej telewizji – bardzo dużo o ruskiej agenturze w Polsce, natomiast pozostawiacie państwo swoich widzów w błogiej nieświadomości co do działania innych agentur na terenie RP. (…) Nie sądzę, żeby niebezpieczeństwa wiszące nad Polską dawało się wydestylować wyłącznie w postaci ruskiej agentury, Ja jednakowo widzę zagrożenie w agenturze niemieckiej, amerykańskiej, izraelskiej brytyjskiej i wielu innych. W odróżnieniu od redaktorów, którzy z tego ekranu, przez tę telewizję [Telewizji Republika – red.] dezinformowali w ostatnich latach”.

Reżyser rozwinął ten wątek:

„Państwo dezinformowaliście opinię publiczną robiąc wiele, aby głębiej wepchnąć Polskę w wojnę ukraińską. Państwo dezinformowaliście abstrahując zupełnie od tych zagrożeń, które płyną do Polski ze strony szowinizmu ukraińskiego. (…) Pan pyta mnie o agenturę – ja mówię: agentury Ci u nas dostatek”.

Przypomniał, że podczas swojej wizyty w Polsce Victoria Nuland z departamentu Stanu USA spotkała się nie tylko z Waszczykowskim, ale najpewniej również z Ryszardem Petru. „Proszę się zastanowić, czy tylko ze strony ruskiej agentury czyhają niebezpieczeństwa i zagrożenia”

Redaktor Trzmiel próbował ripostować akcentując, ze agentura działa skrycie, a dyplomacja jawnie. „Pan tu się wdaje w pewne subtelności”– odpowiadał Braun. „Wy tutaj działacie zupełnie jawnie, jako amerykańska i żydowska agentura wpływu w Polsce”– podkreślił. „To chyba zupełnie oczywiste, że reprezentujecie tutaj ten interes, judząc Polaków do głębszego wdepnięcia w konflikt ukraiński. Przy czym absolutnie nie abstrahuję od fatalnej roli, którą na tamtym froncie odgrywa imperium rosyjskie. Ja tylko upieram się, żeby dostrzegać zagrożenie ze strony wszystkich imperialistów tego świata (…) Zgubne, fatalne jest wieszanie się cudzej klamki, niezależnie od tego, czy tkwi w drzwiach na Kremlu, czy w Białym Domu(…) Klientelizm nie jest dobry ”.

„Mam poczucie, że właśnie zaczyna się lato 1939 roku”– mówił były kandydat na prezydenta o obecnej sytuacji międzynarodowej. „Najważniejsze jest, żeby młode polskie pokolenie nie zostało wepchnięte do maszynki do robienia mięsa – tak, jak to stało się w 1939 roku.”

„Pan premier Wielkiej Brytanii David Cameron, który przyjeżdża tutaj i mówi o zagrożeniu rosyjskim i potrzebie wzmacniania wschodniej flanki NATO – to mi jeży włosy na głowie. Ponieważ specjalnością Brytyjczyków od pięciu stuleci jest niszczenie wielkiej Polski katolickiej (…), a następnie wpychanie nas pod kosiarkę w ostatnich stuleciach”– mówi Braun. Jego zdaniem obecność wojsk NATO w Polsce, w tym USA czy Niemiec, byłaby dla Polski fatalną perspektywą. „Jesteśmy wpychani w wojnę”– zaznaczył Braun dodając, że specjalnością Brytyjczyków było m.in. napuszczanie Ukraińców na Polaków. W dalszej stwierdził również, że od lat 80. karierę obecnego szefa PO Grzegorza Schetyny kontrolują sowieckie i postsowieckie służby.

TV Republika / youtube.com / Kresy.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. zan
  zan :

  Diagnoza Brauna jest oczywista dla każdego kto myśli choć odrobinę samodzielnie. Podejrzany jest oficjalny brak problemów z agenturą inna niż rosyjska. Nie umniejszając znaczenia tej agentury, to warto porównać co w Polsce przejął Zachód a co przejęła Rosja. Po kolei: banki, handel detaliczny, polityka zagraniczna, wojsko….no i wychodzi, że Rosjanie w Polsce najwyżej szpiegują, natomiast Zachód rozsiadł się jak na swoim i oficjalnie rządzi. Polski premier tłumaczy się na przykład Zachodowi czemu Polacy nie chcą rozwadniać się etnicznie “uchodźcami”, szef MON agituje za ściąganiem wojsko okupacyjnych, MSZ bezkrytycznie popiera amerykańską politykę, jak TTIP to też Polska jest za…itd itd itd.

 2. kazimierzs
  kazimierzs :

  Nikt nie jest nieomylny. Braun zabiega o Chrystusa Króla Polski, a jednocześnie postuluje wprowadzenie kary śmierci za “zdradę stanu”. Czyż Chrystus nie został skazany na śmierć właśnie za “zdradę stanu”?!?

 3. kojoto
  kojoto :

  Lubię go za to, że się nie certoli z gnojami… Szkoda, że nie jest jedną z osób przy władzy, na dyplomatę się wprawdzie nie nadaje, ale był by cenny na wielu stanowiskach.

 4. jaksar
  jaksar :

  Dziadek Brauna służył wg. tego co (jeżeli się nie mylę) pisała gazeta Wrocławska i podawało IPN Sląskie w niemieckim wojsku, a rodzina podpisała po 1939 roku tzw. Volkslistę więc jakim prawem ten facet pisze o zaprzańcach ?
  Nie to, że bronię polityki któregokolwiek rządu postsolidarnościowej Polski, ale facet pochodzący z rodziny post-germańskiej która nie chciała się wyrzec niemieckiego nazwiska po wojnie podkreślając swoją przynależność narodową do narodu katów Polski nie ma prawa do oceny kto jest “zaprzańcem” a kto nim nie jest !

  • jam
   jam :

   A z innej beczki, jak twoje otczestwo? nazwisko? Skąd możemy wiedzieć, że nie nazywasz się Beria lub Goebbels, pisanie z zza anonimowego nicka i epatowanie patriotyzmem zza ekranu komputera, to średnio odważne. Podaj waść swą godność wszem i wobec, sprawdzimy Cię i wtedy ukonstytuujesz się jako krytykant człowieka, który “mówi jak jest”. Tak czy owak przesyłam Ci chrześcijańskie pozdrowienie.

 5. jam
  jam :

  To nieprawda, rodzina Grzegorza Brauna to od wieków prawdziwi Patrioci. A to wyciąganie dziadków z wermachtu to takie trochę śmierdzące…. Poza tym poszukania w genealogii rodzinnej zdrajców i bohaterów do niczego dobrego nie prowadzi – liczy się tu i teraz i świadectwo jakie ten człowiek daje, a daje bardzo dobre, całym swoim dorobkiem życiowym. Jaksar a dla przykładu jeśli przodek jakiegoś człowieka, który teraz popełnił zbrodnię, był żołnierzem wyklętym to temu człowiekowi, który teraz żyje należy się amnestia z automatu? Twoja logika jest śmierdząca i nakierowana na bezpodstawną próbę dyskredytacji człowieka mądrego i myślącego polską racją stanu. Wstydź się!
  BRAUN ma rację we wszystkim co powiedział! Chwała Wielkiej Polsce!

 6. leo69
  leo69 :

  Dziedek z Wermachtu.. dziadek z I Dywizji im. T.Kościuszki itd. dziadek były AK-owiec po ujawnienu i tzw. amnestii zmuszony do ponownej konspiracji czcąć uchronić się przed UB-eckim aresztowaniem.
  Nazwany “zaplutym karłem reakcji” złapany i zabity , pochowany niewiadomo gdzie. To były straszne skomplikowane i bezwzględne czasy , radości z wyzwolenia z hitlerowskiej okupacji , i smutek z nieuswiadomoinej do konca grozy z nadchodzącej nocy zydo-stalinizmu. Prawie wszyscy ślązacy i kaszubi po włączeniu po 1939 r terenów II RP do Rzeszy , byli uznawani za obywateli, i poza wysiedlonymi do GG lub zamęczonymi w KL , byli zmuszani chcieli czy nie chcieli do służby w Wermachcie i innych formacjach pomocniczych pracujących na potrzeby machiny wojennej III Rzeszy. To samo spotkało górali z powiatów przyłączonych po 1939 r do kolaborującej z III Rz Słowcji. Byli powoływani do Słowckiego wojska . Ale polacy nie wstąpili jak prawie wszystkie narody Europy do Waffen SS . W zał. link. http://vaterland.pl/wykaz_dywizji_waffen_ss.html

  Odpieprzcie się raz na zawsze gówniarze od naszych dziadków !!!