Prezes Związku Ukraińców w Polsce, Piotr Tyma, był wczorajszym gościem Telewizji Republika. Tyma wcześniej w telewizji publicznej zaprzeczał, że doszło do ludobójstwa polskiej ludności Kresów Wschodnich z rąk OUN-UPA.

Redakcja nie odpowiada za tytuły nagrań.

Program z Telewizji Republika:

Program TVP Historia, w którym Piotr Tyma zaprzecza faktowi ludobójstwa na Wołyniu:

YouTube.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • Avatar
    franciszekk :

    PO to by tą cholerę mieszkającą w Polsce – potomka zwyrodniałego banderowskiego bandyty dokładnie PO-znać!
    PiS-kam, PiS-kam na tym forum o ludobójstwie dokonanym na Polakach w szczególności o potwornych mordach na bezbronnych: kobietach, starcach, dzieciach a nawet niemowlętach oraz także PiS-kam o tym, że na tzw. Ukrainie jak grzyby PO deszczu POwstawają POmniki i POpiersia zwyrodniałych ludobójców! Nawet na polskiej szkole widnieje POpiersie okrutnego bandyty Polaków – cena wielkiego uPOkorzenia, żeby mogła ta szkoła istnieć!!!!
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Szuchewycz
    Wyroki NIEBIOS są nierychliwe ale SPRAWIEDLIWE! Należna zemsta za mordy na Polakach przez banderowskich zbrodniarzy w czasie hitlerowskiej i banderowskiej II wojny światowej oraz za stawianie pomników zwyrodniałym ludobójcom jest obecnie wyrównywana, na szczęście cudzymi rękoma – nie Polaków! Wszystko jedno KOGO; pijanych rusów, Czeczeńców, Kazachów, Chińczyków czy Kozaków dońskich! Niech nieludzcy ludobójcy smażą się w ogniu piekielnym WIECZNIE a ich następców – NEO-banderowców PIEKŁO pochłonie! Niech się wspólnie smażą wiecznie w ogniu piekielnym PO wszystkie czasy!
    Wieczna PAMIĘĆ pomordowanym w czasie hitlerowsko – banderowskiej II wojny światowej bezbronnym i BEZ MOGIŁ ludziom! To Wam Pis-kam, Pis-kam, Pis-kam ciągle Pis-kam bo taki jest obowiązek prawdziwego Polaka!

  • Avatar
   beresteczko1651 :

   To nie jest żaden zdrajca! To Ukrainiec, jawnie twierdzący, że jest Ukraińcem a nie Polakiem (Związek UKRAIŃCÓW w Polsce – a nie na przykład Polaków pochodzenia ukraińskiego). On i tacy jak on działają na rzecz swojego kraju jakim jest Ukraina, a nie na rzecz Polski, która jest dla nich krajem obcym a który można i należy wykorzystywać dla dobra ukraińskiej ojczyzny. A to, że Polacy im na to pozwalają, to już zupełnie inny problem.

 1. Avatar
  bodzio1 :

  Mieszkam na wschodzie Polski tu jest tak dużo ukraińców że już nikt na to nie zwraca uwagi.Stoją z papierosami w miejscach o których każdy wie ( policja i straż miejska), widuję samochody z czerwono-czarnymi chorągiewkami w kokpitach. To co się dzieje jest przerażające jawnie z nas szydzą bo nie ma tu rosjan, oni te banderowskie znaki pokazują nam Polakom i czekają na to co sie będzie działo.W ruchu i w kokpicie nic nie zrobię ale na parkingu bedę wzywał policję i niech sie dzieje.

 2. Avatar
  fabritius :

  Zachód Europy przez swoją krótkowzroczność i bezkrytyczną poprawność polityczną „dorobił się” agresywnej i roszczeniowej „aktywności” społeczności arabskiej. Niestety obawiam się, że nasze władze zmierzają po równi pochyłej do identycznych konsekwencji. Oczywiście, u nas sprawa dotyczy bezczelnych i wprost butnych działań środowisk mniejszości ukraińskich, a nie arabskich, ale myślę, że między oboma sprawami jest wiele analogii. Oby konsekwencje nie były dla nas tak, przykre jak w krajach Zachodu. Niestety, ta przerażająca bezczynność i skostniałość działań aparatu władzy w stosunku do niepokojących symptomów jakie mają u nas miejsce może skutkować w niedalekiej przyszłości przykrymi konsekwencjami…