W ubiegłą środę gubernator Teksasu Greg Abbott podpisał ustawę, która całkowicie zakazuje aborcji. Wejście w życie nowego prawa jest uzależnione od wyroku Sądu Najwyższego.

Republikański gubernator Teksasu, Greg Abbott, podpisał ustawę, która całkowicie zakazuje aborcji. Przewiduje ona, że na terenie stanu zakazane będą wszystkie, bez wyjątku, aborcje. Ustawę przyjęto w oczekiwaniu na odwrócenie przez Sąd Najwyższy precedensowego wyroku w sprawie Roe vs. Wade – podkreśla portal „The Hill”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Korzystne orzeczenie uczyniłoby Teksas jednym z pierwszych stanów, które zaprzestałyby aborcji” – podkreślił na Twitterze autor ustawy, członek izby reprezentantów stanu Giovanni Capriglione.

Ustawa przewiduje za dokonanie aborcji karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Jeśli wyrok w sprawie Roe vs Wade zostałby odwrócony (nawet częściowo), wówczas nowe prawo zaczęłoby obowiązywać w Teksasie w ciągu 30 dni.

W 1973 doszło do rozstrzygnięcia sprawy Roe vs. Wade. Wyrok zezwolił na dokonywanie aborcji we wszystkich stanach USA. Aktualnie Sąd Najwyższy ponownie bada sprawę. Jeśli wyrok zostanie odwrócony, nowe prawo zacznie obowiązywać w Teksasie.

Przypomnijmy, że w styczniu bieżącego roku prezydent USA Joe Biden, określający się jako katolik, wspólnie z wiceprezydent Kamalą Harris upamiętnił ważną, proaborcyjną rocznicę i obiecał zapewnić wszystkim dostęp do aborcji. Skrytykował też decyzje swojego poprzednika w zakresie ochrony życia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Joe Biden określa się jako wierzący i praktykujący katolik, a jego współpracownicy twierdzą, że regularnie uczęszcza na Mszę św. Jest on jednak zarazem znany z otwartego głoszenia proaborcyjnych poglądów i wspierania organizacji promujących i finansujących zabijanie dzieci poczętych. Latem 2019 roku Joe Biden w ramach kampanii wyborczej obiecał „wyeliminować wszystkie zmiany” w programach dotyczących planowania rodziny, wprowadzone przez poprzednika, prezydenta Trumpa. Chciał też zwiększyć finansowanie Planned Parenthood, największej organizacji aborcyjnej, a zarazem wycofał się z wcześniejszej obietnicy ws. ochrony amerykańskich podatników przed finansowaniem aborcji. Jesienią tego samego roku proboszcz z Karoliny Południowej odmówił udzielenia Komunii Św. Bidenowi, z powodu jego proaborcyjnych poglądów i wypowiedzi.

Zobacz także: Trybunał Konstytucyjny aborcję eugeniczną za niezgodną z konstytucją

thehill.com / texastribune.org / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz