Władze Tajwanu pracują nad rodzimą wersją tarczy antyrakietowej – testują morską wersję pocisku przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Tien Kung III i planują budowę specjalnych okrętów do ich przenoszenia.

Pod koniec grudnia ub. roku tajwański instytut badawczy NCSIST przeprowadził udany test morskiej wersji pocisku przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Tien Kung III (Niebiański Łuk).

Próba miała zakończyć się sukcesem. Pocisk morskiej wersji Tien Kung III został odpalony z pionowej wyrzutni okrętowej zainstalowanej na lądzie. Prace nad nim potrwają jeszcze kilka lat. Jak na razie nie podano żadnych szczegółowych danych na temat Tien Kung III.

Ponadto, dowództwo tajwańskiej marynarki wojennej zdecydowało się wykorzystać jako nośniki pocisków korwety Túo Jiāng, zbudowane w układzie katamaranu. W marcu ub. roku zapowiedziano budowę trzech takich okrętów. Jednostki te, o wyporności 570 ton, będą najmniejszymi na świecie okrętami, wchodzącymi w skład kompleksowego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Bliższe dane na temat tych okrętów, czy liczby przenoszonych przez nie pocisków, nie została na razie ujawnione.

Przeczytaj również: Tajwan będzie miał nowe okręty podwodne

Konflikty.pl/ Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply