Zadaniem Urzędu Równości będzie przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet, która często jest wynikiem tzw. kultury honoru.

Szwedzka minister ds. równości Asa Regner przyznała, że „Przemoc wobec kobiet i ta związana z kulturą honoru to wielki, trudny do zwalczenia społeczny problem w Szwecji. Rozbija on życie zarówno kobiet jak i dzieci”. Urząd Równości ma rozpocząć działalność 1 stycznia 2018 roku. Jego zadaniem przez pierwsze dwa lata będzie gromadzenie specjalistycznej wiedzy, która następnie ma pomóc w efektywnym zwalczaniu przemocy „honorowej” wobec kobiet.

„W Szwecji nie ma oficjalnych statystyk dotyczących liczby popełnionych przestępstw, których podłożem była tzw. kultura honoru. Jednak trzy lata temu opublikowano rządowy raport, z którego wynika, że ponad 100 tys. młodych ludzi w Szwecji żyło pod jej presją” – informuje TVP Info.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ciągu dwóch ostatnich lat przed szwedzkimi sądami toczyło się 200 spraw związanych z przemocą związaną z tzw. kulturą honoru – wynika z informacji podanych przez szwedzką gazetę „Aftonbladet”.

Częstymi zjawiskami w ramach tzw. kultury honoru są gwałty, pobicia i małżeństwa dzieci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szwecja bezsilna wobec gwałcicieli

Kresy.pl / TVP Info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz