Po pierwszych łzach po zamachach Federica Mogherini największe zagrożenie widzi w państwach narodowych

Federica Mogherini udzieliła wywiadowi dla Die Welt. Według niej zamachy w Brukseli, były kwestią wewnątrzeuropejską, gdyż „to obywatele euroejscy dokonują zamachów”. Przestrzega ona przed narodowymi i prawicowymi rozwiązaniami kwestii imigranckich: „Zamachowcy to obywatele europejscy, urodzeni w Europie, którzy dorastali na starym kontynencie. Jeśli zaczniemy przywoływać wojnę kultur, to będzie to oznaczało, że nie wyciągnęliśmy żadnych wniosków z ostatnich 20 lat. Jeśli będziemy przedstawiać to jako „my Europejczycy, my chrześcijanie przeciwko im, muzułmanom, Arabom, terrorystom” to przysłoni nam to tylko rzeczywistość. Wszyscy jesteśmy Europejczykami. Fundamentem Europy jest zdolność do życia razem, w jednej wspólnocie, mimo iż się od siebie różnimy, pod względem religii, narodowości i kultury”

kresy.pl / wpolityce.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. kros
  kros :

  Ręce i nogi się uginają. Ta pani nie ma kompetencji żeby być szefem dyplomacji !
  Raz – że gada bzdury. Dwa – rozpłakała się biedulka. Trzy – niski poziom intelektualny – ona chyba naprawdę nie dostrzega związku z tym co robi i nad tym czym ubolewa.
  Może by poprowadziłą schronisko dla bezdomnych psów, kotów, czy coś w tym stylu.

 2. sylwia
  sylwia :

  Jedyną obroną Europy przed ludobójstwem Europejczyków przez Murzynów i Arabów są sojusze państw narodowych, takich jak Węgry z Czechami. Mogherini jest wrogiem narodów Europy i europejskiej cywilizacji . To jest agent globalistycznych Ciemnych Mocy.