Po pierwszych łzach po zamachach Federica Mogherini największe zagrożenie widzi w państwach narodowych

Federica Mogherini udzieliła wywiadowi dla Die Welt. Według niej zamachy w Brukseli, były kwestią wewnątrzeuropejską, gdyż „to obywatele euroejscy dokonują zamachów”. Przestrzega ona przed narodowymi i prawicowymi rozwiązaniami kwestii imigranckich: „Zamachowcy to obywatele europejscy, urodzeni w Europie, którzy dorastali na starym kontynencie. Jeśli zaczniemy przywoływać wojnę kultur, to będzie to oznaczało, że nie wyciągnęliśmy żadnych wniosków z ostatnich 20 lat. Jeśli będziemy przedstawiać to jako „my Europejczycy, my chrześcijanie przeciwko im, muzułmanom, Arabom, terrorystom” to przysłoni nam to tylko rzeczywistość. Wszyscy jesteśmy Europejczykami. Fundamentem Europy jest zdolność do życia razem, w jednej wspólnocie, mimo iż się od siebie różnimy, pod względem religii, narodowości i kultury”

kresy.pl / wpolityce.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    kros :

    Ręce i nogi się uginają. Ta pani nie ma kompetencji żeby być szefem dyplomacji !
    Raz – że gada bzdury. Dwa – rozpłakała się biedulka. Trzy – niski poziom intelektualny – ona chyba naprawdę nie dostrzega związku z tym co robi i nad tym czym ubolewa.
    Może by poprowadziłą schronisko dla bezdomnych psów, kotów, czy coś w tym stylu.